Blog

Flexibilné tesnenia do dverí a pre priemyselné aplikácie

Kefové tesnenie dverí a pohyblivých dielov v priemyselných prevádzkach musí spĺňať niekoľko podmienok. Musí skvele tesniť a pritom byť pružné aby si dlhodobo zachovalo tvar. Práve pre tieto účely odporúčame kefové tesniace profily z PVC alebo z termoplastu (TPE).

ELASTONY ako výsledok recyklácie pneumatík

Môžeme využiť vyradené pneumatiky tak, aby priniesli ešte ďalší úžitok a neboli len niečím, čo devastuje prírodu okolo nás? Áno, možné to je. Ale ako na to?

Ako znížiť hlučnosť strojov

Vadí vám hluk? Poďte sa pozrieť, ako jednoducho sa dá znížiť hlučnosť strojov. Protihlukové izolácie sú pri znižovaní hlučnosti účinným a zároveň jednoduchým riešením. Pripravíme vám na mieru protihlukové dosky, ktoré sú vyrobené z peneného polyuretánu a ich základnou vlastnosťou je útlm hluku.

Rozhovor s vedúcimi špecialistov v roku 2017

Riadia tímy špecialistov predaja. Podľa čoho sa však riadi oni sami? O svoje skúsenosti sa s personálnou riaditeľkou spoločnosti GUMEX Janou Lagovou podelili v septembri roku 2017 vedúci predaja.

Ploché silikonové těsnění v praxi

Podívejte se jak silikonové výrobky používají naši zákazníci. Silikonové pryže pro vás nařežeme na plotru. Provádíme také kontinuální sekání (krájení) profilů a jejich následné spojování na požadovaný rozměr.

Ako používajú ELASTONY naši zákazníci

Naši zákazníci si najviac obľúbili štyri hlavné typy ELASTONOV. Na čo ich v praxi používajú?

Lepenie O krúžkov sekundovým lepidlom

Určite nechcete dodať svojmu zákazníkovi zlepený diel, ktorého spoj v porovnaní s kvalitným lepidlom veľmi skoro zožltne, skrehne a nakoniec povolí.

Zavlažovacia hadice na vodu JAMAICA M

Použitie kvapkovej závlahy a postrekovačov rieši práve teraz veľa majiteľov polí, sadov, vinohradov, skleníkov i jahodárni. Prirodzené zrážky ako zdroj vlahy už nestačia, je potrebné ešte dodatočne zalievať. My vám prinášam možné riešenie.

Teflón v sortimente GUMEXU

Nechajte sa previesť labyrintom najrôznejších podôb teflónu v ponuke GUMEX. Na našom e-shope nájdete teflónovej trubičky, hadice, pásky či dosky.

Polyuretanové trubičky

Díky nabídce barevných variant provedením můžete mít své přehledy stále přehledné. Pro různé technologické větve jednoduše zvolíte různé barvy.

Porovnanie samolepiek a ich použitie

Aj keď môžete starosť o to, ktorú samolepku vybrať, nechať na nás, veríme, že tí zvedavejší z vás radi porovnajú technické rozdiely medzi jednotlivými typmi.

Gélové lepidlo pre zložité situácie

Kyanoakrylátové rýchloschnúce gélové lepidlo Cyberbond CB 2999 oceníte najmä pri lepení na kolmých plochách, v podhľadoch, šikminách - všade tam, kde máte lepený povrch nad hlavou.

Těsnicí U profily s kovovou výztuhou

O užitečnosti pryžových profilů se samosvorným kovem zalisovaným, v těle profilu, se můžete přesvědčit při každém nasednutí do auta. Nejen, že je netřeba lepit na hranu, ale lze si vybrat z široké škály materiálů a tvarů.

Výroba dopravníku pro potravinářské použití

Obrátil se na nás výrobce uznávaných potravinových doplňků s žádostí o vyřešení přepravy loupaného konopného semínka ve svých výrobních prostorech. Jak si s tím naši montéři poradili?

Návod na montáž podlahovín z elastonu

Kladenie ochranných protipádových dosiek a elastických dosiek prebieha predovšetkým pomocou lepenia na pevných únosných plochách (betón, asfalt atď.), Prípadne možno dosky klásť pomocou spájania na kolíky (bez lepenia).

Průhledná tlakosací hadice

Pokud potřebujete mít při dopravě kapalin přehled o tom, zda a co právě systémem protéká, doporučujeme vám použít naši tlakosací hadici ARMORVINPRESS PU

Mobilná podlaha pod holým nebom

Mobilná podlaha slúži ako ochrana pred bahnom alebo veľkým zaťažením povrchov pri väčších akciách alebo na stavbách.

Nenápadná trubička do drsného prostredia

Potrebujete odolnú, nehorľavú trubičku, ktorá si zachová svoje vlastnosti aj pri kontakte s chemickými látkami a nenechá sa len tak ovplyvniť médiom, ktoré prepravuje? Potom je tu pre vás: PVDF trubička KYNAR D4000 (obj. Kód 01295).

Slovo zakladateľa k 20. výročiu firmy v roku 2014

2. 2. 2014 naša spoločnosť oslávila 20. výročie pôsobenia na českom trhu s plastikárskými a gumárenskými výrobkami. Čo k tomu hovorí zakladateľ firmy Jan Sedláček?

Ako udržať či získať späť nadšenie zamestnancov?

Personálnu riaditeľku Gumexu Janu Lagovú som oslovili s prosbou, aby sa ona sama zamyslela nad otázkami, ktorými sa v súčasnosti personalisti všeobecne zaoberajú, bez ohľadu na oblasť činnosti svojej firmy.