Blog

Úprava predajných cien od 1. 1. 2020

Vážení zákazníci, dovoľujeme si Vás informovať o zvýšení predajných cien celého sortimentu o 3% od 1. 1. 2020. K tejto úprave predajných cien sme boli nútení pristúpiť z dôvodu zmeny kurzu ...

Ako sa zisťuje tvrdosť gúm?

Základnou „gumárenskou" mechanickou vlastnosťou gumou je tvrdosť (podľa) Shore. Pri jej určovaní sa jedná o dynamicko-elastickú skúšku, kedy sa meria odraz skúšobného telesa od podložky zo skúšaného materiálu.

Podľa čoho sa určuje oderuvzdornosť gúm?

Při měření oděruvzdornosti vycházejí laboratoře z normy ČSN 62 1466 (Pryž. Stanovení odolnosti proti odírání na přístroji s otáčivým bubnem.)

Výbušná pravda o hadiciach

Tiež sa domnievate, že všetky gumové hadice sú automaticky nevodivé, pretože kaučuk je nevodivý materiál? Radšej vás rýchlo vyvedieme z omylu!

Rozhovor s vedoucí výroby Hankou Peckovou

Jak vnímá své postavení v převážně mužském pracovním prostředí? Na toto téma i jiné ji vyzpovídala personální ředitelka Jana Lagová.

Vyrábíme z materiálu zákazníka

Váš materiál vyřežeme přesně na míru, a to včetně požadovaných otvorů. Odolnost výrobku dokážeme posílit kombinací různých materiálů, které spojíme laminovanou samolepkou.

Rozhovor s ředitelem nákupu Adamem Březovským

O práci nákupního oddělení se obecně moc nemluví, bývá to „13. komnata“ řady firem, něco vysloveně interního. My vám přinášíme rozhovor s ředitelem nákupu, kde se dozvíte, jak to chodí v GUMEXU.

Variabilní pásové dopravníky pro zemědělce a farmáře

Potřebujete zrychlit nakládku/vykládku/přemístění těžkých nebo naopak křehkých plodin, přepravek, zpracovaného ovoce, zeleniny, krmiv, balených zemin nebo hnojiv? Mobilní dopravníky jsou to pravé řešení.

Aktuálny prehľad chemických odolností materiálov na našom webe

Potrebujete vedieť, či produkt, ktorý si vyberáte z nášho sortimentu, odoláva požadované chemikálii alebo látke, s ktorou príde vo vašej prevádzke do styku? Vyhľadajte si v tabuľke na našich webových stránkach.

Farebné temperačné hadice Colorflex

Teraz už sa v plastikárskej prevádzke nezmýlite - a pomôže vám k tomu naša "horúca" novinka - modrý aj červený variant hadice Colorflex!

Priemyselné podlahoviny s dezénom

Protišmykové podlahoviny a rohože podliehajú trendom doby a zvýšeným nárokom zákazníkov. Preto v našom sortimente okrem tradičných "stálic" nájdete aj nové protišmykové podlahovej gumy.

Vznik a vývoj gumy

Guma sprevádza ľudstvo už neuveriteľných päť storočí. Aké boli prvopočiatky jej vzniku, ako sa vyvíjala jej výroba i spotreba, kam smeruje výskum a využitie v súčasnej dobe?

Ako rýchlo vyhľadať tovar na webe

Chcete si ušetriť čas? Ukážeme vám, ako rýchlo a jednoducho nájdete na našom webe ten správny výrobok.

Výhody uskladnenia gúm na plocho

Pri niektorých výrobkoch záleží aj na tom, v akom stave (zrolovanom alebo rovnom) bol pôvodný materiál. Gumy v našom sortimente sú z dôvodu ľahkého skladovania aj prepravy obvykle zvinuté do rolí.

Prekĺzava vám dopravníkový pás?

Dodáme vám materiál nebo kompletní službu obložení hnacích válců dopravníkových pásů. Správně zvolené obložení hnacích bubnů dopravníkových pásů zvyšuje součinitel tření a zvyšuje životnost i spolehlivost celého dopravníku.

Rozhovor s majstrom výroby Petrom Štípským

Výrobné oddelenie je v GUMEXE jedným z najdôležitejších centier všetkého diania. V čom spočíva obtiažnosť tejto vedúcej pozície a čo všetko musí majster výroby Petr Štípský zvládnuť?

Ako spoľahlivo ochrániť hadice, trubky, káble aj vodiče pred žiarom alebo vysokou teplotou?

Jedným z materiálov, ktoré sa veľmi dobre osvedčili v odolnosti voči plameňu, žiaru a vysokým teplotám, je silikón. Aj v našom sortimente nájdete špeciálne výrobky zo silikónu, ktoré výborne slúžia v pracovných podmienkach aj pri extrémne vysokých teplotách.

Ťažké aj krehké predmety zafixujete ľahko a rýchlo

Okrem tradičných materiálov sú na fixáciu ťažkých, alebo naopak veľmi krehkých predmetov často používané aj moderné materiály - technické peny, veľmi často používané ako penové výplne na mieru. Patria k nim extrudované LDPE peny (nízkej hustoty). V čom spočívajú ich výhody, čím sa vyznačujú a v akých prevádzkach už našli svoje uplatnenie?

Rozhovor s manažérom kvality Zbyňkom Lysým

Kvalita a jej riadenie patrí k hlavným faktorom stabilného ekonomického rastu každej firmy. Preto som sa na základné „milníky“ tohto odboru spýtala toho najpovolanejšieho v našej spoločnosti, manažéra kvality Zbyňka Lysého.

Cieľom je pre mňa cesta, na ktorej stretávam zaujímavých ľudí

Škola, základ života. Tak by sa dala vystihnúť skúsenosť personálnej riaditeľky Jany Lagovej z čias školských lavíc.