Vitajte v košickom GUMEXE!

Vstúpte do našej najvýchodnejšej pobočky. Predstavíme vám ľudí, ktorí sú tu najdlhšie a robia všetko pre to, aby boli naši zákazníci spokojní. V Košiciach máme šikovných obchodníkov, ktorí vám poradia, výrobné oddelenie a sklad, kde si môžete tovar vyzdvihnúť a v prípade potreby vám tovar aj dovezieme.

Gumex Košice

Jana Lagová, ktorá vedie personálne oddelenie, sa opýtala Františka Škvarku, vedúceho pobočky:

Povedz našim zákazníkom, akým vývojom prešla košická pobočka.

František Škvarko  Rozhovor s kolegami z košickej pobočky v apríli 2023Otvárali sme začiatkom roku 2015 v areáli na konci Sídliska nad jazerom, na začiatku sme boli traja. O firme GUMEX, jej sortimente a zameraní, potrebe a požiadavkách zákazníkov sme nevedeli prakticky nič. Začínalo sa v prázdnej hale. Celkom rýchlo sme nadobudli nové znalosti, získali nové odborné vedomosti a skúsenosti aj vďaka pomoci kolegov z českých aj slovenských pobočiek GUMEXU. Koncom roka 2017 sme sa presťahovali do priemyselnej časti Košíc na Južnú triedu 78, areál Perún. Pribúdalo viac zákazníkov a práce, takže bolo logické a potrebné rozšíriť náš tím. Prijali sme ešte dvoch kolegov do obchodu. Zväčšila sa nám zákaznícka zóna a administratívne zázemie. Pre návštevníkov máme vyhradené parkovanie pred pobočkou. Skladové priestory sme efektívnejšie usporiadali, čo uľahčuje vyskladnenie tovaru a šetrí čas. Na trhu sme stále známejší, pribúda práce aj zákazníkov. Koncom minulého roka sa preto rozšírila výroba, pribudol ploter na vyrezávanie plochých tesnení, takže teraz ešte pružnejšie reagujeme na požiadavky zákazníkov. V tomto roku nám pribudol do výroby aj lis na lisovanie koncoviek nízkotlakových hadíc. Samozrejme, pobočka nenapreduje iba výrobne, rozvíjame aj ďalšie aktivity smerom k zákazníkom a pomocou webu, e-mailov, tlačeného časopisu a osobných návštev sa snažíme informovať o našom sortimente a novinkách.

Teší ma, keď vidím, ako sa za tie roky košická pobočka rozvinula, kolektív sa scelil a ťahá za jeden povraz, aby priniesol spokojnosť nám aj našim zákazníkom.

František Škvarko

Vyštudoval Strednú priemyselnú školu elektrotechnickú v Prešove. Po maturite pracoval ako elektromontér. Od roku 1995 sa pohybuje v obchodných firmách na pozíciách spojených s predajom, vedúci expedície, obchodný zástupca, vedúci predajne. Od roku 2015 pracuje v GUMEX SK na pozícii vedúci pobočky Košice.

Denisu Šimkovú, ktorá má v GUMEXE na starosti okrem obchodu aj správu pohľadávok, oslovila Jana Lagová s otázkou:

V košickej pobočke si od začiatku, čo sa ti páči na tejto práci?Denisa Šimková  Rozhovor s kolegami z košickej pobočky v apríli 2023

Pri vzniku košickej pobočky sme boli malý kolektív. Všetci sme museli robiť všetko, čo bolo potrebné pre chod pobočky, a vedeli sa navzájom zastúpiť. To mi pomohlo dobre sa oboznámiť s tovarom, ktorý GUMEX ponúka. Takisto som spoznala prácu v sklade i zdokonalila sa v komunikácii. Neskôr, keď sa náš tím rozrástol o ďalších kolegov, sa aj niektoré povinnosti postupne prerozdelili. Časom mi pribudla nová, rozhodne zaujímavá pracovná náplň, a to správa pohľadávok, ktorá si vyžaduje mimoriadne citlivý prístup pri komunikácii s našimi zákazníkmi.

Na mojej práci sa mi najviac páči, že každý deň prinesie niečo iné a práca nie je monotónna a nudná. K pracovnej pohode prispieva aj to, že mám dobrých kolegov, na ktorých sa môžem vždy spoľahnúť.

Denisa Šimková

Vyštudovala  Fakultu verejnej správy UPJŠ. V GUMEXE pracuje od roku 2015. Predtým pracovala na odbore zásobovania v energetickej spoločnosti a vo veľkoobchode s kancelárskymi a školskými potrebami. Vo voľnom čase sa venuje dvom tínedžerom, počúvaniu hudby, prechádzkam v prírode, ale aj rôznej kreatívnej činnosti.

Ďalej oslovila Ladislava Kopkáša, ktorý je v košickom GUMEXE obchodno-technický zástupca:

Čo je na práci obchodného zástupcu najťažšie a naopak, kedy pri práci pociťuješ najväčšiu radosť?

Ladislav Kopkáš  Rozhovor s kolegami z košickej pobočky v apríli 2023Mám svoju prácu rád, iba málo ľudí dokáže dobre robiť pozíciu obchodného zástupcu. Ľudia, ktorí nikdy nepracovali v obchode, majú skreslenú predstavu o tejto práci. Myslia si, že obchodného zástupcu môže robiť každý, lebo sa len vyváža na aute a popíja kávu so zákazníkmi. :-) Opak je však pravdou. Musí byť empatický, lojálny, flexibilný, priebojný a ideálne aj vtipný. Túto prácu buď milujete a oddáte sa jej, alebo v nej neuspejete.

Dnes už je mnoho moderných informačných technológií, ale tie nedokážu nahradiť osobnú starostlivosť o klienta.

Pre mňa osobne je najviac vyčerpávajúce zapisovanie poznámok po obchodných stretnutiach.

A najviac na tejto práci ma baví, že je pestrá, kreatívna, mám dôveru od vedenia a výpomoc od kolegov. Najväčšiu radosť mám, keď je zákazník spokojný s výsledným technickým riešením a nadviažeme vzťah, ktorý sa nesie v pracovnom aj priateľskom duchu.

Ladislav Kopkáš

Vyštudoval SOU obchodné  a Technickú univerzitu v Košiciach. Pred GUMEXOM pracoval na technicko-obchodných pozíciách vo viacerých firmách. Najdlhšie pre brniansku firmu CAB minerals s.r.o. V GUMEXE pracuje od roku 2018. Vo voľnom čase sa venuje rodine, najmä 8-ročnej dcére Emke. Obľubuje vodné športy, cyklistiku, turistiku, jaskyniarstvo a v zimnom období bežecké a zjazdové lyžovanie. Taktiež ho baví letecké modelárstvo.


Rozhovor pripravila Jana Lagová, MBA, personálna riaditeľka spoločnosti GUMEX.

Vstúpte do našej najvýchodnejšej pobočky. Predstavíme vám ľudí, ktorí sú tu najdlhšie a robia všetko pre to, aby boli naši zákazníci spokojní. V Košiciach máme šikovných obchodníkov, ktorí vám poradia, výrobné oddelenie a sklad, kde si môžete tovar vyzdvihnúť a v prípade potreby vám tovar aj dovezieme.

Gumex Košice

Jana Lagová, ktorá vedie personálne oddelenie, sa opýtala Františka Škvarku, vedúceho pobočky:

Povedz našim zákazníkom, akým vývojom prešla košická pobočka.

František Škvarko  Rozhovor s kolegami z košickej pobočky v apríli 2023Otvárali sme začiatkom roku 2015 v areáli na konci Sídliska nad jazerom, na začiatku sme boli traja. O firme GUMEX, jej sortimente a zameraní, potrebe a požiadavkách zákazníkov sme nevedeli prakticky nič. Začínalo sa v prázdnej hale. Celkom rýchlo sme nadobudli nové znalosti, získali nové odborné vedomosti a skúsenosti aj vďaka pomoci kolegov z českých aj slovenských pobočiek GUMEXU. Koncom roka 2017 sme sa presťahovali do priemyselnej časti Košíc na Južnú triedu 78, areál Perún. Pribúdalo viac zákazníkov a práce, takže bolo logické a potrebné rozšíriť náš tím. Prijali sme ešte dvoch kolegov do obchodu. Zväčšila sa nám zákaznícka zóna a administratívne zázemie. Pre návštevníkov máme vyhradené parkovanie pred pobočkou. Skladové priestory sme efektívnejšie usporiadali, čo uľahčuje vyskladnenie tovaru a šetrí čas. Na trhu sme stále známejší, pribúda práce aj zákazníkov. Koncom minulého roka sa preto rozšírila výroba, pribudol ploter na vyrezávanie plochých tesnení, takže teraz ešte pružnejšie reagujeme na požiadavky zákazníkov. V tomto roku nám pribudol do výroby aj lis na lisovanie koncoviek nízkotlakových hadíc. Samozrejme, pobočka nenapreduje iba výrobne, rozvíjame aj ďalšie aktivity smerom k zákazníkom a pomocou webu, e-mailov, tlačeného časopisu a osobných návštev sa snažíme informovať o našom sortimente a novinkách.

Teší ma, keď vidím, ako sa za tie roky košická pobočka rozvinula, kolektív sa scelil a ťahá za jeden povraz, aby priniesol spokojnosť nám aj našim zákazníkom.

František Škvarko

Vyštudoval Strednú priemyselnú školu elektrotechnickú v Prešove. Po maturite pracoval ako elektromontér. Od roku 1995 sa pohybuje v obchodných firmách na pozíciách spojených s predajom, vedúci expedície, obchodný zástupca, vedúci predajne. Od roku 2015 pracuje v GUMEX SK na pozícii vedúci pobočky Košice.

Denisu Šimkovú, ktorá má v GUMEXE na starosti okrem obchodu aj správu pohľadávok, oslovila Jana Lagová s otázkou:

V košickej pobočke si od začiatku, čo sa ti páči na tejto práci?Denisa Šimková  Rozhovor s kolegami z košickej pobočky v apríli 2023

Pri vzniku košickej pobočky sme boli malý kolektív. Všetci sme museli robiť všetko, čo bolo potrebné pre chod pobočky, a vedeli sa navzájom zastúpiť. To mi pomohlo dobre sa oboznámiť s tovarom, ktorý GUMEX ponúka. Takisto som spoznala prácu v sklade i zdokonalila sa v komunikácii. Neskôr, keď sa náš tím rozrástol o ďalších kolegov, sa aj niektoré povinnosti postupne prerozdelili. Časom mi pribudla nová, rozhodne zaujímavá pracovná náplň, a to správa pohľadávok, ktorá si vyžaduje mimoriadne citlivý prístup pri komunikácii s našimi zákazníkmi.

Na mojej práci sa mi najviac páči, že každý deň prinesie niečo iné a práca nie je monotónna a nudná. K pracovnej pohode prispieva aj to, že mám dobrých kolegov, na ktorých sa môžem vždy spoľahnúť.

Denisa Šimková

Vyštudovala  Fakultu verejnej správy UPJŠ. V GUMEXE pracuje od roku 2015. Predtým pracovala na odbore zásobovania v energetickej spoločnosti a vo veľkoobchode s kancelárskymi a školskými potrebami. Vo voľnom čase sa venuje dvom tínedžerom, počúvaniu hudby, prechádzkam v prírode, ale aj rôznej kreatívnej činnosti.

Ďalej oslovila Ladislava Kopkáša, ktorý je v košickom GUMEXE obchodno-technický zástupca:

Čo je na práci obchodného zástupcu najťažšie a naopak, kedy pri práci pociťuješ najväčšiu radosť?

Ladislav Kopkáš  Rozhovor s kolegami z košickej pobočky v apríli 2023Mám svoju prácu rád, iba málo ľudí dokáže dobre robiť pozíciu obchodného zástupcu. Ľudia, ktorí nikdy nepracovali v obchode, majú skreslenú predstavu o tejto práci. Myslia si, že obchodného zástupcu môže robiť každý, lebo sa len vyváža na aute a popíja kávu so zákazníkmi. :-) Opak je však pravdou. Musí byť empatický, lojálny, flexibilný, priebojný a ideálne aj vtipný. Túto prácu buď milujete a oddáte sa jej, alebo v nej neuspejete.

Dnes už je mnoho moderných informačných technológií, ale tie nedokážu nahradiť osobnú starostlivosť o klienta.

Pre mňa osobne je najviac vyčerpávajúce zapisovanie poznámok po obchodných stretnutiach.

A najviac na tejto práci ma baví, že je pestrá, kreatívna, mám dôveru od vedenia a výpomoc od kolegov. Najväčšiu radosť mám, keď je zákazník spokojný s výsledným technickým riešením a nadviažeme vzťah, ktorý sa nesie v pracovnom aj priateľskom duchu.

Ladislav Kopkáš

Vyštudoval SOU obchodné  a Technickú univerzitu v Košiciach. Pred GUMEXOM pracoval na technicko-obchodných pozíciách vo viacerých firmách. Najdlhšie pre brniansku firmu CAB minerals s.r.o. V GUMEXE pracuje od roku 2018. Vo voľnom čase sa venuje rodine, najmä 8-ročnej dcére Emke. Obľubuje vodné športy, cyklistiku, turistiku, jaskyniarstvo a v zimnom období bežecké a zjazdové lyžovanie. Taktiež ho baví letecké modelárstvo.


Rozhovor pripravila Jana Lagová, MBA, personálna riaditeľka spoločnosti GUMEX.

Chcete sa poradiť?

Máte otázku? Sme tu pre vás!

Zavolajte: +421 249 683 813

Napíšte: gumex@gumex.sk

?