Blog

Elektroizolanty

V našom sortimente nájdete elektroizolanty s vrstvenou štruktúrou.

Samolepky 3M

Samolepky 3M pro bezpečné a trvanlivé upevnění těsnicího materiálu nebo ochranného komponentu. Kdy je použít a které jsou pro různé podklady ty nejvhodnější?

Dodávame výrobcom zelenej energie

Vyrábate zariadenie na úsporu energie? Špecializujete sa na veľké priemyselné inštalácie, alebo na realizáciu malých zdrojov tepla a elektriny na rodinných domoch? Servisujete fotovoltaické elektrárne, tepelné čerpadlá alebo bioplynové stanice?

Géčko SK č. 14 – novinky aj osvedčená klasika!

Jeseň 2023 je už pomaly tu a s ňou aj nové číslo Géčka, v ktorom vám prinášame informácie o skvelej novinke hadici SUPREME, aj o klasike, gume EPDM.

Prečo zvoliť dopravníkový pás z gumy?

Gumové dopravníkové pásy bravúrne zvládajú prepravu ťažkých a abrazívnych materiálov v náročných prevádzkach. Dokážeme ich upraviť aj pre celý rad ďalších využití. Máme ich skladom za ceny viac ako priaznivé.

Chcem ľudí vo firme spájať!

Juraj Kromholc ako nový obchodný riaditeľ od februára 2023 vedie tím obchodníkov celého slovenského GUMEXU. Jeho úlohou je koordinovať prácu jednotlivých pobočiek aj správny chod obchodného oddelenia, venuje sa aj veľkým projektom a popritom nezabúda na ekológiu. Výsledkom lepšej spolupráce medzi oddeleniami, ktorú si dal za cieľ, budú rýchlejšie a kvalitnejšie služby pre našich zákazníkov.

Profily z mäkčenej gumy

Aké výhody ponúkajú tesniace profily z mäkčenej gumy? Musíme pri tesnení z penovej gumy počítať aj s nejakým obmedzením?

Meranie účinnosti fólií do brán v skladoch GUMEXU

Ako zaistiť udržanie požadovanej teploty bez zbytočných strát? My v skladoch používame v bránach závesné fólie. V januári 2023 sme vykonali vlastné meranie ich účinnosti.

A toto sa nám nepodarilo...

Ako sa čo najlepšie „popasovať“ s reklamáciami zákazníkov? Ani nám sa tieto nepríjemné situácie nevyhýbajú. Snažíme sa ich riešiť a poučiť sa aj z vlastných chýb.

Vyčistí a potom sa vyparí

Slovenská spoločnosť ICS ice cleaning systems s. r. o. vyvinula vlastnú technológiu priemyselného čistenia suchým ľadom, ktorá je jednoduchá, nemá takmer žiadne obmedzenia,

Viacúčelové servisné hadice

Čím spoľahlivo nahradiť nefunkčné tlakové, olejové alebo horúcovodné hadice? Vysoko výkonná alternatívna hadica SUPREME® je skvelou voľbou!

Vitajte v žilinskom GUMEXE!

Tentoraz sa poďte s nami pozrieť na sever Slovenska, kde funguje pobočka GUMEXU už od roku 2011. V Žiline sídli naše centrum výroby na čele s výrobným riaditeľom Martinom Jakubíkom.

Robustné spojky s guľovými kĺbmi k hadiciam na kvapaliny

Ako zabrániť úniku prepravovaného, väčšinou nevábne zapáchajúceho tekutého média? Na tlakovú dopravu priemyselnej vody, kalov, odpadov a fekálií a na rýchle prepojenie viacerých hadíc do jedného celku slúžia robustné spojky. V čom sa líšia „kardanové“ spojky od klasických pákových? Čo treba poznať pre správny výber spojky, keď tá pôvodná doslúži?

Výrobky a dielce malých rozmerov

Potrebujete na vašu aplikáciu výrobky malých rozmerov – teda napríklad malé súčiastky alebo tesnenia, krátke hadičky, trubičky s malým priemerom? Aj na zhotovenie drobných dielov alebo atypickej zákazky máme potrebné technológie, know-how našich špecialistov výroby a záujem vyjsť vám v ústrety!

Rýchly dopyt – GUMEX

V apríli 2023 sme naše Centrum dopytu rozšírili o ďalšie interaktívne dopytové formuláre. Môžete ich využiť pre rýchle a spoľahlivé dopyty po ďalších kategóriách tovaru z nášho sortimentu aj pre nadväzujúce služby. Tento rýchly on-line dopyt vám dá istotu, že ste na nič podstatné nezabudli!

Pozrite si Géčko č.13 SK – od 2023 v dvoch vydaniach ročne

V tomto roku sme sa rozhodli vydávať naše a dúfam, že aj vaše Géčko v jarnom a jesennom vydaní, teda dva krát v roku. Ako napísal v úvodníku náš riaditeľ Karol Dudík „Vzťahy sú veľmi dôležité“ pre vás aj pre nás, preto budeme radi keď toto jarné vydanie naše vzťahy upevní.

Profesionálne lepenie plastov, gúm, sendvičov

Potrebujete tesnenie, dilatačný prvok, silentblok, prípadne iný výrobok zložitejšieho tvaru alebo väčších či atypických rozmerov, ktorý nie je bežne dostupný na trhu? Naše know-how, vlastné odborné dielne i osvedčené lepidlá využívame na priemyselné lepenie celého radu materiálov.

Význam firemného stretávania

Prečo sú firemné stretnutia dôležité a ako prebieha organizácia takýchto akcií, prezrádza v rozhovore Karol Dudík, riaditeľ GUMEXU SK.

Spoznáme nepravdivú informáciu?

Ako spoznať nepravdivú alebo skreslenú správu a ako s ňou účinne bojovať? V marci 2023 sme na túto tému diskutovali s Patrikom Schoberom, odborníkom na túto problematiku.

Základom fungujúcich skladov je mať spoľahlivých ľudí

Je možné šéfovať štyrom skladom naraz? Peter Šikúr v GUMEXE SK riadi a manažuje ich činnosť a je dobrým príkladom toho, že to možné je. Čo všetko je potrebné, aby mohol vzniknúť nový sklad či výrobné oddelenie, na to a ešte viac som sa Petra spýtala v rozhovore z apríla 2023.