Blog

Objednajte na e-shope - ušetríte na dopravnom!

Kupujete na našom e-shope tovar, ktorý nie je príliš objemný? Využite naše výdajné miesta a samoobslužné boxy – tovar budete mať presne tam, kde ho potrebujete a ešte ušetríte. Teraz zaplatíte za dopravné do výdajného miesta alebo boxu iba 4,90 €!

„Firma musí fungovať ako jedno telo,“ znie heslo Karola Dudíka

Rozhovor s prokuristom GUMEX SK Karolom Dudíkom k 18. výročiu z roku 2024.

Poďakovanie konateľov spoločnosti GUMEX

Pri príležitosti 30. výročia GUMEXU by sme radi my, konatelia firmy, poďakovali našim zákazníkom, zamestnancom a priateľom, že vďaka vám môžeme osláviť toto výročie!

Špeciálne Géčko č. 38 CZ / 15 SK

Mimoriadne číslo nášho firemného časopisu sme venovali 30. výročiu existencie našej firmy.

Svet sa mení a v GUMEXE s ním držíme krok

Zamyslenie projektového manažéra Michala Kalkusa nad automatizáciou procesov a jej prínosom k bezproblémovému toku materiálu, skvalitňovaniu našich služieb aj k celkovej úspore času a nákladov.

Česko a Slovensko opäť pod jednou strechou

Podľa čoho vyberá GUMEX miesta pre svoje ďalšie pobočky? Aký to má prínos pre zákazníkov? Spýtali sme sa našich spolupracovníkov z obchodu, výroby, logistiky, nákupu aj marketingu v Česku aj na Slovensku na možnosti, kde sa ešte môžeme vyvíjať a zlepšovať…

Elektroizolanty

V našom sortimente nájdete elektroizolanty s vrstvenou štruktúrou.

Samolepky 3M

Samolepky 3M pro bezpečné a trvanlivé upevnění těsnicího materiálu nebo ochranného komponentu. Kdy je použít a které jsou pro různé podklady ty nejvhodnější?

Dodávame výrobcom zelenej energie

Vyrábate zariadenie na úsporu energie? Špecializujete sa na veľké priemyselné inštalácie, alebo na realizáciu malých zdrojov tepla a elektriny na rodinných domoch? Servisujete fotovoltaické elektrárne, tepelné čerpadlá alebo bioplynové stanice?

Géčko SK č. 14 – novinky aj osvedčená klasika!

Jeseň 2023 je už pomaly tu a s ňou aj nové číslo Géčka, v ktorom vám prinášame informácie o skvelej novinke hadici SUPREME, aj o klasike, gume EPDM.

Prečo zvoliť dopravníkový pás z gumy?

Gumové dopravníkové pásy bravúrne zvládajú prepravu ťažkých a abrazívnych materiálov v náročných prevádzkach. Dokážeme ich upraviť aj pre celý rad ďalších využití. Máme ich skladom za ceny viac ako priaznivé.

Chcem ľudí vo firme spájať!

Juraj Kromholc ako nový obchodný riaditeľ od februára 2023 vedie tím obchodníkov celého slovenského GUMEXU. Jeho úlohou je koordinovať prácu jednotlivých pobočiek aj správny chod obchodného oddelenia, venuje sa aj veľkým projektom a popritom nezabúda na ekológiu. Výsledkom lepšej spolupráce medzi oddeleniami, ktorú si dal za cieľ, budú rýchlejšie a kvalitnejšie služby pre našich zákazníkov.

Profily z mäkčenej gumy

Aké výhody ponúkajú tesniace profily z mäkčenej gumy? Musíme pri tesnení z penovej gumy počítať aj s nejakým obmedzením?

Meranie účinnosti fólií do brán v skladoch GUMEXU

Ako zaistiť udržanie požadovanej teploty bez zbytočných strát? My v skladoch používame v bránach závesné fólie. V januári 2023 sme vykonali vlastné meranie ich účinnosti.

A toto sa nám nepodarilo...

Ako sa čo najlepšie „popasovať“ s reklamáciami zákazníkov? Ani nám sa tieto nepríjemné situácie nevyhýbajú. Snažíme sa ich riešiť a poučiť sa aj z vlastných chýb.

Vyčistí a potom sa vyparí

Slovenská spoločnosť ICS ice cleaning systems s. r. o. vyvinula vlastnú technológiu priemyselného čistenia suchým ľadom, ktorá je jednoduchá, nemá takmer žiadne obmedzenia,

Viacúčelové servisné hadice

Čím spoľahlivo nahradiť nefunkčné tlakové, olejové alebo horúcovodné hadice? Vysoko výkonná alternatívna hadica SUPREME® je skvelou voľbou!

Vitajte v žilinskom GUMEXE!

Tentoraz sa poďte s nami pozrieť na sever Slovenska, kde funguje pobočka GUMEXU už od roku 2011. V Žiline sídli naše centrum výroby na čele s výrobným riaditeľom Martinom Jakubíkom.

Robustné spojky s guľovými kĺbmi k hadiciam na kvapaliny

Ako zabrániť úniku prepravovaného, väčšinou nevábne zapáchajúceho tekutého média? Na tlakovú dopravu priemyselnej vody, kalov, odpadov a fekálií a na rýchle prepojenie viacerých hadíc do jedného celku slúžia robustné spojky. V čom sa líšia „kardanové“ spojky od klasických pákových? Čo treba poznať pre správny výber spojky, keď tá pôvodná doslúži?

Výrobky a dielce malých rozmerov

Potrebujete na vašu aplikáciu výrobky malých rozmerov – teda napríklad malé súčiastky alebo tesnenia, krátke hadičky, trubičky s malým priemerom? Aj na zhotovenie drobných dielov alebo atypickej zákazky máme potrebné technológie, know-how našich špecialistov výroby a záujem vyjsť vám v ústrety!