Profily a výroba tesnení

Rezanie poréznych materiálov na digitálnom plotri

Hľadáte rýchle zhotovenie tvarovo náročného tesnenia, podložky, výplne, protihlukovej steny z materiálu, ktorý je pórovitý? Kvalitné spracovanie tohto typu zákazky si vyžaduje špeciálne strojové zariadenie aj skúsených montérov výroby. Oboje u nás nájdete..

Rezanie kompaktných materiálov na digitálnom plotri

Vykonávame rezanie kompaktných materiálov na digitálnom plotri. V Gumexe na zákazku spracovávame všetky nami dodávané kompaktné materiály. Najčastejšie režeme ploché tesniace gumy, z ktorých vyrábame tesnenia na mieru. Od jedného kusu po sériovú výrobu.

Nanášanie samolepiacej vrstvy

Nanášame samolepiacu vrstvu na plošné materiály s využitím profesionálneho vybavenia (laminátora). Profesionálne polepujeme plošné materiály na báze gumy, z penového polyuretánu, mikroporéznej peny z PE a PU a ťažko lepiteľné povrchy PE, PP.

Rezanie vodným lúčom

Technológia rezania vodným lúčom využíva v podstate jednoduchý princíp. Potrebujeme tenký lúč vody o určitom priemere, vysokom tlaku a rýchlosti, a tým pôsobíme na rezaný materiál. Rezať možno čistým vodným lúčom alebo s pridaním abrazíva.

3D rezanie vodným lúčom

Vďaka 3D technológii rezania pre vás môžeme vytvárať priestorové objekty a atypické tvary. Priestorové rezanie a obrábanie na 3D vodnom lúči využívame najčastejšie pri rezaní kompaktných gúm, skla, kameňa, kovov, textitu, polyuretánu, teflónu a keramiky.

Lepenie sendvičov

Zlepíme rôznorodé materiály s rôznymi povrchmi, hustotou aj pružnosťou do tzv. sendvičov. Zvolíme najvhodnejší spôsob zlepenia a zaručíme vám skvelý výsledok. Dokážeme si poradiť s väčšinou gumených materiálov, ktoré sa líšia mechanickými a fyzikálnymi vlastnosťami.

Rezanie lepených sendvičov

Sendvič je produkt našeho výrobního oddělení, který naši montéři výroby skládají z několika vrstev spojených lepidlem. Může být vytvořen z různorodých materiálů, které se vzájemně liší svými mechanickými a fyzikálními vlastnostmi.

Rezanie elastonov na prúžky

Elastonové prúžky vám pripravíme v neobmedzenej dĺžke, garantujeme ostrý rez, nelimitujeme minimálne množstvo. Typ elastonov určíme spoločne na základe vašich požiadaviek na elastickosť, antivibračné účinky, alebo odolnosť prúžkov voči deformácii v tlaku.

Výrobky z plstí

Na plotri alebo vodným lúčom vám zhotovíme tesnenia z lisovanej vlnenej plsti v rôznych hrúbkach aj hustotách priamo na mieru: medzikružia, dorazy, atypické tvary.

Spájanie profilov Pireli

Tesniace profily s kovovou výstuhou spájame do požadovaných tvarov vulkanizáciou. Službu spájanie profilov Pireli s kovovou výstuhou ponúkame od 100 kusov požadovaných spojov. Zákazky v sériových a ultrasériových objemoch cenovo zvýhodňujeme.

Polepovanie násypiek oderuvzdornou gumou

Dokážeme ochrániť vnútorné steny násypiek proti oderu pri preprave materiálu. Steny zásobníka zameriame a polepíme podľa požiadavky oderuvzdornou gumou..

Lepenie silikónových profilov pre potravinárstvo

Vykonávame lepenie silikónových profilov, ktoré sa používajú ako profilové tesnenia. Sú vhodné napríklad na utesnenie viek kotlov, nádrží a tankov. Využívajú sa tiež vo fritézach, varniciach, rúrach na pečenie, konvektomatoch. Ide tiež o dosadacie plochy umývačiek, tesnenie pre veka spaľovacích kotlov.

Zlepovanie profilov do požadovaných tvarov

Pryžové profily spojujeme na zakázku lepením. Tento druh spoje zabrání nežádoucím ztrátám kapaliny nebo plynu a předchází propustnosti. V porovnání s ostatními metodami spojování dochází při přesném slepení k rozložení statického i dynamického zatížení a napětí na celkovou plochu spoje.

Výroba atypických rozmerov tesnenia lepením

Vycházíme vstříc požadavkům zákazníků na zhotovení těsnění v nestandardních tvarech i rozměrech. Lepení používáme jako osvědčený způsob dosažení potřebného atypického těsnění.

Vyrábame polyuretánové násypky a objímky

Násypky, výsypky alebo rukávce - to všetko pre vás vyrobíme z polyuretánových dosiek. Výsledný produkt je odolný voči oderu, roztrhnutiu a únavovému opotrebeniu. 

Tesnenie do bloku motora

Vyrábíme těsnění do bloku motoru. Vyřezáváme na digitálním plotru pro naše zákazníky z materiálů jako je Dimersil nebo Viton.

Výroba nadrozmerných dorazov

Výroba nadrozměrných dorazů.

Výroba organizérov a zakladačov

Chýba vám v náradí alebo v náhradných dieloch prehľad, nedarí sa vám udržať systém a poriadok? Potrebujete tieto predmety kamkoľvek preniesť v neporušenom stave? Potom je načase zamyslieť sa nad správnym organizérom.

O-krúžky a ich zákazková výroba

Tieto kruhové tesniace prvky vám naši montéri výroby vyrobia v požadovaných rozmeroch a v najkratšom možnom termíne. Je to aj najrýchlejší spôsob, ako si zabezpečiť ľubovoľný O-krúžok z metráže pokiaľ dôjde napr. k havárii, keď ho nemáte skladom.

Vzorky profilov na 3D tlačiarni

Nabízíme vám možnost vyzkoušet si model profilu ještě před zadáním výroby vlastního profilu. Model profilu pro vás připravíme na 3D tiskárně a vy si tak můžete ověřit správnost vašeho nákresu přímo v provozu ještě před zadáním do výroby.

2D frézovanie drobných výrobkov

Požadujete iba malú sériu výrobkov alebo atypický tvar finálneho produktu? V našom oddelení výroby vykonávame súčasne ako 2D frézovanie, tak aj 2D tvarové vyrezávanie. Aké výrobky najčastejšie frézujeme, ktoré materiály sú pre to vhodné a ktoré naopak neodporúčame. Výhody frézovanie oproti vstrekolisu. 

Výrobky z teflónu na mieru

Požadovaný tvar z teflonu zhotovíme pomocí vysokotlakého vodního paprsku. Výrobky si můžete objednat z teflonu, který naleznete v našem sortimentu, nebo vám je připravíme z vaší vlastní teflonové desky.

Výroba násypek a gumových rukávcov

Ploché gumy lepíme do tvaru rukávcov. Gumené rukávce môžu mať valcový alebo kónický tvar. Takto spracovaná guma slúži ako atypické vedenie vzduchu alebo sypkých materiálov.

Rezanie profilov na sekacom stroji

Potrebujete narezať profily na požadovanú dĺžku? K dispozícii máme automatickú deličku (priemyselný sekací stroj), ktorý vám zaistí čistý rez a postráži presné rozmery sekanej hadice. Narežeme vám ako profil, ktorý u nás v GUMEXE zakúpite, tak aj váš vlastný.