Blog

Kontrola dopravníkových pásov sa vám oplatí

Už ste tento rok skontrolovali váš dopravníkový pás? Na základe skúseností našich zákazníkov je ale oveľa lepšia priebežná kontrola a včasná výmena pásov, ako následné odstraňovanie vzniknutých škôd.

Provádíme servis hydraulických hadic

Stejně jako všechny ostatní hadice, také ty hydraulické po delším čase používaní podléhají poškození a trpí nevhodným zacházením. Využijte naše služby a vyhněte se problémům, které mohou kvůli poškozeným hadicím nastat.

Rozhovor s Michalom Kalkusom nielen o certifikácií ISO 9001

Keď má niekto v náplni práce uvedené „projektový manažér“, mnohým z nás to o jeho povinnostiach veľa nehovorí. Možno vás však bude zaujímať, ako sa v našej firme k tejto pozícii prepracoval kolega Michal Kalkus. Čo všetko predchádzalo jeho súčasnej pracovnej méte - zavedenie systému ISO 9001: 2016 vo firme GUMEX?

Průmyslové oleje: tentokrát pro trafostanice

My jako dodavatelé těsnění vyrobeného z pryží, chceme našim zákazníkům dodávat takové výrobky, které se jim ve stávajícím zařízení osvědčí. Abychom vybrali správný materiál pro těsnění, musíme porozumět médiím, kterým má těsnění odolávat.

Dušan Sedláček: Tvoriť je vždy zložitejšie, než niečo zboriť

Oslovili sme zakladateľa GUMEXU SK pána Dušana Sedláčka a rozprávali sa nielen o novovzniknutej pobočke v Košiciach a ľuďoch, ktorí sú jej súčasťou, ale tiež ako je možné relaxovať v takom nabitom pracovnom programe.

Testovanie nízkotlakových hadíc

Testy zalisovania kompozitných hadíc sme doteraz vykonávali manuálnym natlakovaním, ale teraz sa u nás stretnete s novinkou – nainštalovali sme plnoautomatizované skúšobné zariadenie na skúšky hadíc hydrostatickým tlakom.

Ako používajú ELASTONY naši zákazníci

Naši zákazníci si najviac obľúbili štyri hlavné typy ELASTONOV. Na čo ich v praxi používajú?

Lepenie O krúžkov sekundovým lepidlom

Určite nechcete dodať svojmu zákazníkovi zlepený diel, ktorého spoj v porovnaní s kvalitným lepidlom veľmi skoro zožltne, skrehne a nakoniec povolí.

Ruční potažení hnacího válce pryží

Pogumování hnacích válců pomůže při prokluzování u silně namáhaných dopravníků. Vynaložená energie je tak využita efektivněji a provoz je plynulejší. V tomto příspěvku vám ukážeme jak probíhá ruční potažení hnacího válce.

Znáte kompozitní hadice? Jsou lehké, elastické, odolné!

Kromě nízké hmotnosti a vysoké pružnosti se kompozitní hadice vyznačují zvláštní konstrukcí – několik vrstev speciální fólie je navinuto formou pásů mezi vnitřní a vnější spirálu. Vnitřní spirála zajišťuje odolnost proti podtlaku, vnější chrání hadici proti otěru a mechanickému poškození.

Viete o niekom, kto bez úhony prežil prasknutie vysokotlakovej hadice? Stretnite nás s ním!

S bezpečnosťou práce priamo súvisí voľba ochrany vysokotlakových hadíc. Keď táto hadica praskne, hrozí obarenie horúcim hydraulickým olejom. Vyhnite sa včas nebezpečnému zážitku - vyberte si v našom sortimente z niekoľkých ochranných rukávcov či návlekov.

Parní hadice – jakou zvolit?

Pro topnou, technologickou i čisticí páru se nám v GUMEXU osvědčila hadice T350 AA z jakostní pryžové směsi EPDM, vyztužená syntetickou přízí. Nejžádanější mezi našimi zákazníky je v průměru 19 a 25 mm. Tato hadice je elektrostaticky vodivá.

Priehľadná, antistatická a súčasne potravinárska hadica skutočne existuje!

Hadica AIRDUC PUR-INOX 355 FOOD-AS ponúka aj do tých najnáročnejších potravinárskych a farmaceutických prevádzok skvelú kombináciu výborných vlastností.

Ako sa vyrábajú gumové profily

Stále dostávame od našich zákazníkov otázky typu: "Ako vlastne vzniká profil?" Preto sme zaobstarali priamo vo výrobe názorný záznam celého procesu. Vďaka špeciálnej technológii vám dokážeme dodať profily presne podľa vašej potreby.

Nejodolnější hadice? SIGMA!

Pro pneumatický a hydraulický transport silně abrazivních materiálu se obzvlášť osvědčila sací a tlaková hadice SIGMA se speciálními přírubami. Je to nejodolnější hadice pro transport sypkých látek, která ve své třídě nahradí i potrubí.

Ako znížiť hlučnosť strojov

Vadí vám hluk? Poďte sa pozrieť, ako jednoducho sa dá znížiť hlučnosť strojov. Protihlukové izolácie sú pri znižovaní hlučnosti účinným a zároveň jednoduchým riešením. Pripravíme vám na mieru protihlukové dosky, ktoré sú vyrobené z peneného polyuretánu a ich základnou vlastnosťou je útlm hluku.

ELASTONY ako výsledok recyklácie pneumatík

Môžeme využiť vyradené pneumatiky tak, aby priniesli ešte ďalší úžitok a neboli len niečím, čo devastuje prírodu okolo nás? Áno, možné to je. Ale ako na to?

Dopravníkové pásy s vyprofilovaným povrchom

Existuje celý rad prevádzok, kde je potrebné prepraviť materiál pri sklone 30-40 °, ale maximálny sklon u hladkých dopravných pásov činí 15-22 °. Ako si poradiť, ak je potrebné materiál dopravovať vo väčšom sklone?

Ako pripravujeme ELASTONY pre našich zákazníkov

Máte radi inteligentné a pritom úsporné riešenia? Recyklovaná guma sa delí do mnohých kategórií, z ktorej sme vybrali štyri základné typy. Inšpirovali sme sa u našich zákazníkov. Na čo sa dá upravená recyklovaná guma, spojená polyuretánovým spojivom v praxi použiť?

Výrobky ze silikonů v naší nabídce

Ačkoliv to ani nevnímáme, silikon nás provází téměř na každém kroku. Můžeme se s ním setkat ve formě nejrůznějších olejů, emulzí, kaučuků a pryží, pryskyřic, tmelů a lepidel, pěn a laků.