Blog

Polyuretanový podavač pro montážní linku

Pomocí našich strojů dokážeme vyřešit pro naše zákazníky nejrůznější zadání. Podívejte se, jak jsme vyráběli díly, které nyní slouží jako povrchová vrstva podavačů montážní linky na výrobu automobilových dílů.

Účinný prostriedok na zníženie hluku

Hluk, je všade a nemôžeme sa ho úplne zbaviť. Našťastie pomocou protihlukových dosiek dokážeme vytvoriť prostredie, kde nedochádza k dlhým dozvukom.

Dušan Sedláček: Tvoriť je vždy zložitejšie, než niečo zboriť

Oslovili sme zakladateľa GUMEXU SK pána Dušana Sedláčka a rozprávali sa nielen o novovzniknutej pobočke v Košiciach a ľuďoch, ktorí sú jej súčasťou, ale tiež ako je možné relaxovať v takom nabitom pracovnom programe.

Kľúčom k nášmu úspechu sú ľudia

Našimi hodnotami je systém, poriadok a neustály vývoj, to všetko podporené poctivosťou. K sebe, našim zamestnancom i zákazníkom. To hovorí v rozhovore pre špeciálne vydanie Géčka marketingový riaditeľ Libor Sedláček.

Rozhovor s manažérom kvality Zbyňkom Lysým

Kvalita a jej riadenie patrí k hlavným faktorom stabilného ekonomického rastu každej firmy. Preto som sa na základné „milníky“ tohto odboru spýtala toho najpovolanejšieho v našej spoločnosti, manažéra kvality Zbyňka Lysého.

Rozhovor s Michalom Kalkusom nielen o certifikácií ISO 9001

Keď má niekto v náplni práce uvedené „projektový manažér“, mnohým z nás to o jeho povinnostiach veľa nehovorí. Možno vás však bude zaujímať, ako sa v našej firme k tejto pozícii prepracoval kolega Michal Kalkus. Čo všetko predchádzalo jeho súčasnej pracovnej méte - zavedenie systému ISO 9001: 2016 vo firme GUMEX?

Technologicky sa pohybujeme na svetovej špičke

Dal som prednosť otcovej začínajúcich firme, kde som sa mohol spoľahnúť na poctivosť i možnosť mnohé ovplyvniť a hlavne vyvíjať. Tieto očakávania sa bohato naplnila,

Výhody uskladnenia gúm na plocho

Pri niektorých výrobkoch záleží aj na tom, v akom stave (zrolovanom alebo rovnom) bol pôvodný materiál. Gumy v našom sortimente sú z dôvodu ľahkého skladovania aj prepravy obvykle zvinuté do rolí.

Hadice pre zametacie vozidlá

Využívate ku svojej činnosti sacie bagre alebo máte na starosti zametacie samozberacie vozidlá? Predstavujeme vám skutočných "snaživcov do nepohody" - tlakosacie hadice, ktoré sa žiadnej námahy ani odpudivého prostredia nezľaknú.

Kontrola dopravníkových pásov sa vám oplatí

Už ste tento rok skontrolovali váš dopravníkový pás? Na základe skúseností našich zákazníkov je ale oveľa lepšia priebežná kontrola a včasná výmena pásov, ako následné odstraňovanie vzniknutých škôd.

Viete o niekom, kto bez úhony prežil prasknutie vysokotlakovej hadice? Stretnite nás s ním!

S bezpečnosťou práce priamo súvisí voľba ochrany vysokotlakových hadíc. Keď táto hadica praskne, hrozí obarenie horúcim hydraulickým olejom. Vyhnite sa včas nebezpečnému zážitku - vyberte si v našom sortimente z niekoľkých ochranných rukávcov či návlekov.

Testovanie nízkotlakových hadíc

Testy zalisovania kompozitných hadíc sme doteraz vykonávali manuálnym natlakovaním, ale teraz sa u nás stretnete s novinkou – nainštalovali sme plnoautomatizované skúšobné zariadenie na skúšky hadíc hydrostatickým tlakom.

Zavlažovací hadice Hilcoflex Agro

Právě v letním období používá závlahu většina majitelů velkých zemědělských ploch, vinic, sadů a pěsteben. K tomuto účelu se výborně osvědčila hadice Hilcoflex Agro.

Provádíme servis hydraulických hadic

Stejně jako všechny ostatní hadice, také ty hydraulické po delším čase používaní podléhají poškození a trpí nevhodným zacházením. Využijte naše služby a vyhněte se problémům, které mohou kvůli poškozeným hadicím nastat.

Průhledná, antistatická a současně potravinářská hadice skutečně existuje!

Hadice AIRDUC PUR-INOX 355 FOOD-AS nabízí i do těch nejnáročnějších potravinářských a farmaceutických provozů skvělou kombinaci výborných vlastností.

Průmyslové oleje: tentokrát pro trafostanice

My jako dodavatelé těsnění vyrobeného z pryží, chceme našim zákazníkům dodávat takové výrobky, které se jim ve stávajícím zařízení osvědčí. Abychom vybrali správný materiál pro těsnění, musíme porozumět médiím, kterým má těsnění odolávat.

Péče o zákazníky: Co vše jsme pro vás zlepšili

Seznamte se s několika „drobnostmi“, díky kterým se vám bude s námi spolupracovat ještě lépe.

Prekĺzava vám dopravníkový pás?

Dodáme vám materiál nebo kompletní službu obložení hnacích válců dopravníkových pásů. Správně zvolené obložení hnacích bubnů dopravníkových pásů zvyšuje součinitel tření a zvyšuje životnost i spolehlivost celého dopravníku.

Těžké i křehké předměty zafixujete snadno a rychle

Kromě tradičních materiálů jsou k fixaci těžkých, nebo naopak velmi křehkých předmětů často používány i moderní materiály – technické pěny, velmi často používané jako pěnové výplně na míru. Patří k nim extrudované LDPE pěny (z nízkohustotního polyethylenu). V čem spočívají jejich výhody, čím se vyznačují a v jakých provozech již našly své uplatnění?

Jak mít v dobré kondici fólie do vrat a průchodů

Co když se vám vlivem náročných provozních podmínek nebo neodborným stržením dopravním prostředkem tyto závěsné fólie do vrat či průchodů poškodily? Doporučujeme jaké kroky udělat, abyste tuto nepříjemnou situaci co nejdříve napravili.