Blog

Polyuretánové dosky: porovnanie a využitie v praxi

Riešite či sa oplatí nahradiť guma polyuretánom? Ako sa dosky z polyuretánu využívajú v praxi a aké sú medzi nimi rozdiely.

Ochrana hadíc a káblov proti žiaru a plameňom

Máme riešenie pre ochranu hadíc a káblov v prevádzkach s extrémne vysokými teplotami a všade tam, kde sa pracuje s plameňom a veľmi horúcimi materiálmi.

Gélové lepidlo pre zložité situácie

Kyanoakrylátové rýchloschnúce gélové lepidlo Cyberbond CB 2999 oceníte najmä pri lepení na kolmých plochách, v podhľadoch, šikminách - všade tam, kde máte lepený povrch nad hlavou.

Slovo zakladateľa k 20. výročiu firmy v roku 2014

2. 2. 2014 naša spoločnosť oslávila 20. výročie pôsobenia na českom trhu s plastikárskými a gumárenskými výrobkami. Čo k tomu hovorí zakladateľ firmy Jan Sedláček?

Mobilná podlaha pod holým nebom

Mobilná podlaha slúži ako ochrana pred bahnom alebo veľkým zaťažením povrchov pri väčších akciách alebo na stavbách.

Priehľadná tlakovonasávacia hadica

Ak potrebujete mať pri doprave kvapalín prehľad o tom, či a čo práve systémom preteká, odporúčame vám použiť našu tlakovonasávaciu hadicu ARMORVINPRESS PU

Čistiace rohože pre vstupné čistiace zóny

Nástupom jesene sa vstupné priestory budov dokážu premeniť na klzké a nebezpečné miesto. Kvalitná čistiaca zóna je preto zárukou bezpečného vstupu všetkých osôb. Poradíme vám s výberom správnej čistiace rohože pre vaše účely.

Mikroporézne gumy a ich použitie

V našej ponuke nájdete celú škálu mikroporéznych gúm. Ich základnou charakteristikou je skutočnosť, že obsahujú vzduchové bublinky, čo im dodáva mäkkosť a predurčuje ich k využitiu pre tlmenie a tesnenie. Aký je medzi nimi rozdiel a kedy sú ktoré najvhodnejšie?

Ako správne používať lepidlá v spreji

Lepidlo v spreji je ideálnym pomocníkom pri spájaní najmä plochých materiálov. Správne použitie lepidla zaistí pevný spoj v ťahu i šmyku. Nenechajte to na náhodu a prečítajte si podrobný návod.

Ako správne používať sekundové lepidlá

Kyanoakrylátové sekundové lepidlá sú určené na lepenie malých a stredných plôch. Spoj vytvorený s pomocou týchto lepidiel je veľmi pevný a spoľahlivý. Je ale potrebné vybrať vhodný typ lepidla podľa druhu lepených materiálov a dodržať základné postupy a odporúčania.

Flexibilné tesnenia do dverí pre priemyselné aplikácie

Kefové tesnenie dverí a pohyblivých dielov v priemyselných prevádzkach musí spĺňať niekoľko podmienok. Musí skvele tesniť a pritom byť pružné aby si dlhodobo zachovalo tvar. Práve pre tieto účely odporúčame kefové tesniace profily z PVC alebo z termoplastu (TPE).

Návod na montáž podlahovín z elastonu

Kladenie ochranných protipádových dosiek a elastických dosiek prebieha predovšetkým pomocou lepenia na pevných únosných plochách (betón, asfalt atď.), Prípadne možno dosky klásť pomocou spájania na kolíky (bez lepenia).

Hľadáte najvhodnejšie tesnenie?

V GUMEX SK sa špecializujeme na tesnenie už desiatky rokov. V našom sortimente nájdete ako gumové tesniace materiály, z ktorých vám vyrežeme požadovaný tvar, tak aj profily z gumy, termoplastické, silikónové a z PVC.

Protiúnavové priemyselné rohože - čo všetko vydržia?

Protiúnavové rohože najčastejšie zlepšujú pracovné prostredie zamestnancom v priemysle, pri montážnych, výrobných a baliacich linkách, ako aj pri predajných a obslužných pultoch. Pokiaľ chcete aj vy investovať do protiúnavových rohoží, ujasnite si pred kúpou vaše očakávania.

Nenápadná trubička do drsného prostredia

Potrebujete odolnú, nehorľavú trubičku, ktorá si zachová svoje vlastnosti aj pri kontakte s chemickými látkami a nenechá sa len tak ovplyvniť médiom, ktoré prepravuje? Potom je tu pre vás: PVDF trubička KYNAR D4000 (obj. Kód 01295).

Polyuretánové rúrky

Vďaka ponuke farebných variantov môžete mať stále prehľad. Pre rôzne technologické vetvy jednoducho zvolíte rôzne farby.

Mobilná plastová podlaha Fortelock pre haly a záťažové priestory

Plastové podlahové dlaždice Fortelock z recyklovaného čistého PVC sú rýchlym a efektívnym riešením nielen pre priemyselné haly a vysokozáťažové skladovanie. Táto dlažba využíva na upevnenie jednotlivých dlaždíc pevné zámky, ktoré však po pokládke nie sú vidieť a nerušia celistvý vzhľad podlahy.

Chráničky káblov Adaptaflex

Systémom ochrany káblov sa musia zaoberať firmy z odboru elektroinštalácií a strojárstva, ale aj výrobné, montážne i stavebné spoločnosti.

Výroba dopravníka na potravinárske použitie

Obrátil sa na nás výrobca uznávaných potravinových doplnkov s žiadosťou o vyriešenie prepravy lúpaného konopného semienka vo svojich výrobných priestoroch. Ako si s tým naši montéri poradili?

Porovnanie samolepiek a ich použitia

Aj keď môžete starosť o to, ktorú samolepku vybrať, nechať na nás, veríme, že tí zvedavejší z vás radi porovnajú technické rozdiely medzi jednotlivými typmi.