Profily a výroba tesnení

Zákazky malého objemu

Má vôbec zmysel sa na nás obrátiť, keď potrebujete len pár kusov určitého výrobku? Obávate sa, že budete čakať na vybavenie svojej špecifickej zákazky príliš dlho? V apríli 2023 sme v našom nákupe, predaji aj výrobe zisťovali podmienky realizácie maloobjemovej zákazky.

Nasekávanie dielov na nosiči - KISS CUT

Potrebujete väčšie množstvo samolepiacich plochých výrobkov na rýchlu a jednoduchú aplikáciu? Využite našu novú službu!

Potrebujete atypické časti alebo špeciálne diely z gumy alebo plastu?

Možno aj vy hľadáte určitý výrobok, ktorý nie je dostať na trhu, a napriek tomu ho nutne potrebujete. Naša výroba na zákazku a špeciálne technické riešenia sa môžu osvedčiť aj u vás.

Tvarové rezanie vrstvených izolantov

Aj ťažko opracovateľné materiály, ako sú vrstvené izolanty, dokážeme vďaka modernej technológii a skúsenostiam našich montérov výroby narezať presne na mieru.

Sekanie materiálu vo veľkých sériách

Potrebujete rýchlo a presne vysekať veľké množstvo tesnení, podložiek či výplní? Na objednávku spracovávame všetky nami dodávané kompaktné aj mikroporézne materiály, ale aj materiál zákazníka. Využite našu veľkosériovú výrobu!

Rezanie kompaktných materiálov na digitálnom plotri

Vykonávame rezanie kompaktných materiálov na digitálnom plotri. V Gumexe na zákazku spracovávame všetky nami dodávané kompaktné materiály. Najčastejšie režeme ploché tesniace gumy, z ktorých vyrábame tesnenia na mieru. Od jedného kusu po sériovú výrobu.

Rezanie vodným lúčom

Technológia rezania vodným lúčom využíva v podstate jednoduchý princíp. Potrebujeme tenký lúč vody o určitom priemere, vysokom tlaku a rýchlosti, a tým pôsobíme na rezaný materiál. Rezať možno čistým vodným lúčom alebo s pridaním abrazíva.

Rezanie poréznych materiálov na digitálnom plotri

Hľadáte rýchle zhotovenie tvarovo náročného tesnenia, podložky, výplne, protihlukovej steny z materiálu, ktorý je pórovitý? Kvalitné spracovanie tohto typu zákazky si vyžaduje špeciálne strojové zariadenie aj skúsených montérov výroby. Oboje u nás nájdete..

Nanášanie samolepiacej vrstvy

Nanášame samolepiacu vrstvu na plošné materiály s využitím profesionálneho vybavenia (laminátora). Profesionálne polepujeme plošné materiály na báze gumy, z penového polyuretánu, mikroporéznej peny z PE a PU a ťažko lepiteľné povrchy PE, PP.

Rezanie Elastonov na prúžky

Elastonové prúžky vám pripravíme v neobmedzenej dĺžke, garantujeme ostrý rez, nelimitujeme minimálne množstvo. Typ elastonov určíme spoločne na základe vašich požiadaviek na elastickosť, antivibračné účinky, alebo odolnosť prúžkov voči deformácii v tlaku.

Rezanie lepených sendvičov

Sendvič je produkt nášho výrobného oddelenia, ktorý naši špecialisti výroby skladajú z niekoľkých vrstiev spojených lepidlom. Môže byť vytvorený z rôznorodých materiálov, ktoré sa vzájomne líšia svojimi mechanickými a fyzikálnymi vlastnosťami.

Profesionálne zmeriame aj vaše vlastné produkty

Zabezpečíme pre vaše výrobky overenie presnosti požadovaného rozmeru a vyhotovenie merného protokolu.

3D rezanie vodným lúčom

Vďaka 3D technológii rezania pre vás môžeme vytvárať priestorové objekty a atypické tvary. Priestorové rezanie a obrábanie na 3D vodnom lúči využívame najčastejšie pri rezaní kompaktných gúm, skla, kameňa, kovov, textitu, polyuretánu, teflónu a keramiky.

Lepenie sendvičov

Zlepíme rôznorodé materiály s rôznymi povrchmi, hustotou aj pružnosťou do tzv. sendvičov. Zvolíme najvhodnejší spôsob zlepenia a zaručíme vám skvelý výsledok. Dokážeme si poradiť s väčšinou gumených materiálov, ktoré sa líšia mechanickými a fyzikálnymi vlastnosťami.

Výrobky z plstí

Na plotri alebo vodným lúčom vám zhotovíme tesnenia z lisovanej vlnenej plsti v rôznych hrúbkach aj hustotách priamo na mieru: medzikružia, dorazy, atypické tvary.

Skracovanie gumových profilov a hadíc na žiadanú dĺžku

Na sekanie hadice či profilu z mikroporéznej aj kompaktnej gumy využívame poloautomatickú pneumatickú sekačku, kde je rez vykonávaný pomocou noža pripojeného ku vzduchovému piestu.

Spájanie profilov Pireli

Tesniace profily s kovovou výstuhou spájame do požadovaných tvarov vulkanizáciou. Službu spájanie profilov Pireli s kovovou výstuhou ponúkame od 100 kusov požadovaných spojov. Zákazky v sériových a ultrasériových objemoch cenovo zvýhodňujeme.

Polepovanie násypiek oderuvzdornou gumou

Dokážeme ochrániť vnútorné steny násypiek proti oderu pri preprave materiálu. Steny zásobníka zameriame a polepíme podľa požiadavky oderuvzdornou gumou..

Lepenie silikónových profilov pre potravinárstvo

Vykonávame lepenie silikónových profilov, ktoré sa používajú ako profilové tesnenia. Sú vhodné napríklad na utesnenie viek kotlov, nádrží a tankov. Využívajú sa tiež vo fritézach, varniciach, rúrach na pečenie, konvektomatoch. Ide tiež o dosadacie plochy umývačiek, tesnenie pre veka spaľovacích kotlov.

Zlepovanie profilov do požadovaných tvarov

Gumové profily spájame na zákazku lepením. Tento druh spoja zabráni nežiaducim stratám kvapaliny alebo plynu a predchádza priepustnosti. V porovnaní s ostatnými metódami spájania dochádza pri presnom zlepení k rozloženiu statického aj dynamického zaťaženia a napätia na celkovú plochu spoja.

Výroba atypických rozmerov tesnenia lepením

Vychádzame v ústrety požiadavkám zákazníkov na zhotovenie tesnenia v neštandardných tvaroch i rozmeroch. Lepenie používame ako osvedčený spôsob dosiahnutia potrebného atypického tesnenia.

Vyrábame polyuretánové násypky a manžety

Násypky, výsypky alebo rukávce - to všetko pre vás vyrobíme z polyuretánových dosiek. Výsledný produkt je odolný voči oderu, roztrhnutiu a únavovému opotrebeniu. 

Tesnenie do bloku motora

Vyrábame tesnenie do bloku motora. Vyrezávame na digitálnom plotri pre našich zákazníkov z materiálov ako je Dimersil alebo Viton.

Výroba nadrozmerných dorazov

Výroba nadrozmerných dorazov.

Výroba organizérov a zakladačov

Chýba vám v náradí alebo v náhradných dieloch prehľad, nedarí sa vám udržať systém a poriadok? Potrebujete tieto predmety kamkoľvek preniesť v neporušenom stave? Potom je načase zamyslieť sa nad správnym organizérom.

O-krúžky a ich zákazková výroba

Tieto kruhové tesniace prvky vám naši montéri výroby vyrobia v požadovaných rozmeroch a v najkratšom možnom termíne. Je to aj najrýchlejší spôsob, ako si zabezpečiť ľubovoľný O-krúžok z metráže pokiaľ dôjde napr. k havárii, keď ho nemáte skladom.

Vzorky profilov na 3D tlačiarni

Ponúkame vám možnosť vyskúšať si model profilu ešte pred zadaním výroby vlastného profilu. Model profilu pre vás pripravíme na 3D tlačiarni a vy si tak môžete overiť správnosť vášho nákresu priamo v prevádzke ešte pred zadaním do výroby.

2D frézovanie drobných výrobkov

Požadujete iba malú sériu výrobkov alebo atypický tvar finálneho produktu? V našom oddelení výroby vykonávame súčasne ako 2D frézovanie, tak aj 2D tvarové vyrezávanie. Aké výrobky najčastejšie frézujeme, ktoré materiály sú pre to vhodné a ktoré naopak neodporúčame. Výhody frézovanie oproti vstrekolisu. 

Výrobky z teflónu na mieru

Požadovaný tvar z teflonu zhotovíme pomocí vysokotlakého vodního paprsku. Výrobky si můžete objednat z teflonu, který naleznete v našem sortimentu, nebo vám je připravíme z vaší vlastní teflonové desky.

Výroba násypiek a gumových manžiet

Ploché gumy lepíme do tvaru manžiet. Gumené manžety môžu mať valcový alebo kónický tvar. Takto spracovaná guma slúži ako atypické vedenie vzduchu alebo sypkých materiálov.

Rezanie profilov na sekacom stroji

Potrebujete narezať profily na požadovanú dĺžku? K dispozícii máme automatickú deličku (priemyselný sekací stroj), ktorý vám zaistí čistý rez a postráži presné rozmery sekanej hadice. Narežeme vám ako profil, ktorý u nás v GUMEXE zakúpite, tak aj váš vlastný. 

Krátenie profilov PIRELI

Potrebujete upraviť profily na požadovanú dĺžku? Narežeme vám aj profily s kovovou výstuhou.