Tvarové rezanie vrstvených izolantov

Aj ťažko opracovateľné materiály, ako sú vrstvené izolanty, dokážeme vďaka modernej technológii a skúsenostiam našich montérov výroby narezať presne na mieru.

Jedným z týchto vrstvených izolantov je aj TEXTIT, známy tiež pod názvom Gumoid. Osvedčil sa aj ako náhrada materiálu Epratex. Je používaný najmä ako elektroizolant.

Tento izolant s vrstvenou štruktúrou je vyhľadávaný pre svoje dobré mechanické a klzné vlastnosti, navyše je schopný tlmiť nárazy.

Vrstvené elektroizolanty sú často využívané na izolačné deliace plochy, kryty, obloženia hobľovacích strojov a píl, ako konštrukčný materiál pri stavbe strojov a zariadení.

Pošlite nám dopyt

 

Priebeh zákazky - tvarové výrezy z vrstveného izolantu TEXTIT

Rezanie izolantov

1. Na rezanie vrstvených materiálov, v tomto prípade na delenie Textitu, sú potrebné isté zručnosti. Rezať vrstvený materiál nie je jednoduché, pretože má pri rezaní vodným lúčom snahu sa separovať. Vďaka našej technológii a správnemu postupu vždy zaistíme najvyššiu kvalitu výrobku, teda maximálnu presnosť a rýchlosť rezu.

2. Montér výroby Richard uvoľňuje a čistí výrobky, ktoré práve vyrezal z textitovej dosky.

Rezanie izolantov - pokračovanie

3. Výsledkom rezania na rozmer požadovaný zákazníkom je niekoľko variantov výrezov.

4. Hotové výrezy budú teraz premerané a zabalené pre zákazníka. Pri konečnej aplikácii sa použijú ako podložky vo zváracích automatoch.

Zaujímajú vás odlišnosti v materiáloch aj v konečnom využití rôznych typov vrstvených elektroizolantov – Kartitu, Textitu, Sklotextitu? Ďalšie informácie na našom blogu.

Potrebujete výrez v určitom tvare? Jedná sa o ťažko opracovateľný materiál? Kontaktujte našu zákaznícku linku: +421 249 683 813