3D rezanie vodným lúčom

Vďaka 3D technológii rezania pre vás môžeme vytvárať priestorové objekty a atypické tvary. Priestorové rezanie a obrábanie na 3D vodnom lúči využívame najčastejšie pri rezaní kompaktných gúm, skla, kameňa, kovov, textitu, polyuretánu, technických plastových dosiek (napr. teflónu) a keramiky.

Pri rezaní 3D tvarov je podmienkou schopnosť materiálu byť pri rezaní v rovnom stave - bez zvlnenia. Pri materiáloch, ktoré sa pri položení na podkladovú dosku prirodzene vlnia nie je možné zaistiť požadovanú presnosť 3D rezu. Napríklad v prípade výrobkov s úkosmi z oderuvzdorných gúm používame v hrúbkach 20, 25 a 30 mm gumené dosky, ktoré boli vyrobené a skladované v rovnom stave.

Pošlite nám dopyt

 

Kvalita a kolmosť rezu pri rezaní vodou

  • Najväčším prínosom tejto technológie je 3D rezacia hlava s automatickou kompenzáciou skosenia, ktorá má rozsah naklopenia +/- 50°. 
  • Vďaka tomu môžeme presne rezať vnútorné i vonkajšie kužele, alebo aj iné tvary s plynulým vnútorným a vonkajším úkosom. 
  • Stavbármi a obkladačmi je využívaná naša služba rezania dlažby vodným lúčom aj vďaka možnosti vytvoriť skosené hrany pri obkladoch (tzv. kamenársky roh). Vďaka precíznemu spracovaniu odpadá nutnosť použiť hliníkové alebo plastové lišty v rohoch. 

Rozmery rezania

Naše možnosti rezania väčších rozmerov plošných materiálov na stroji s 3D technológiou sa rozšírili až na 2 × 3 metre.

Detail rezacej hlavy

Rozdiel medzi 2D rezaním a 3D otočnou hlavou je najlepšie vidieť na nasledujúcom obrázku.

3D rezanie vodným lúč - detail otočnej hlavy

Pošlite nám dopyt

Túto službu poskytujeme aj pre malé výrobné zákazkyobráťte sa na nás aj vtedy, ak potrebujete iba pár kusov výrobku. Môžete sa potom rozhodnúť podľa našej konkrétnej kalkulácie.

 

3D rezanie vodným lúčom - ukážka výrobku