Osadzovanie kompozitných hadíc koncovkami

Kompozitné hadice sú v porovnaní s gumenými hadicami určenými pre rovnaké použitie veľmi ľahké a dobre ohybné. Skladajú sa z niekoľkých vrstiev termoplastickej vystuženej fólie, ktoré sú navinuté a stlačené medzi vnútornou a vonkajšou kovovou špirálou.

V závislosti od použitého materiálu navinutých fólií a typu drôtu sú primárne určené buď pre transport ropných látok alebo chemikálií. Kompozitné hadice slúžia obvykle na plnenie a stáčanie PHM alebo chemikálií do cisterien, nádrží, zásobníkov a pod.

Pre zistenie, ktorý materiál je vhodný pre kontakt s konkrétnou chemikáliou, môžete použiť vyhľadávaciu stránku Chemické odolnosti.

Každú kompozitnú hadicu tlakovo testujeme a vystavujeme protokol o skúške.

Kompozitné hadicu je potrebné pre zaistenie vodivosti spojiť s potrubiami vodičom.

Kompozitné hadice s koncovkami vyžadujú kompletizáciu v špecializovanej dielni.
V oddelení výroby GUMEXU vykonávame profesionálne osadenie kompozitných hadíc vhodnými koncovkami.

Priebeh lisovania

Hadica je upevnená na hydraulickom lise kovovou objímkou (golierom) k vhodnej koncovke. Počas lisovania je obvod kovového goliera pravidelne deformovaný, čo zaručí pevné spojenie hadice s koncovkou.

Pre zalisovanie používame hliníkové alebo oceľové koncovky - s vonkajšími závitmi 2 "alebo 3", a to v závislosti na médiu, ktoré bude v jednotlivej kompozitnej hadici transportované:

  • pohonné hmoty (koncovky hliníkové)  
  • agresívne chemikálie (koncovky nerezové)
     

K týmto hadiciam vystavíme na vyžiadanie certifikát o tesnosti hadice s koncovkou.

Objednajte si u nás kompozitné hadice už skompletizované s príslušnými koncovkami! 
Dodávame ich v dĺžkach až 30 m. Skladom máme dva druhy týchto hadíc v štyroch rozmeroch, ktoré sa používajú v 95% všetkých aplikácií v praxi. Tieto hadice spĺňajú ISO9001.

Pošlete nám poptávku