Osadzovanie kompozitných hadíc koncovkami

Osazování kompozitních hadic koncovkamiKompozitné hadice sú v porovnaní s gumovými hadicami určenými na rovnaké použitie veľmi ľahké a dobre ohybné. Skladajú sa z niekoľkých vrstiev termoplastickej vystuženej fólie, ktoré sú navinuté a stlačené medzi vnútornú a vonkajšiu kovovú špirálu.

V závislosti od použitého materiálu navinutých fólií a typu drôtu sú primárne určené buď na transport ropných látok alebo chemikálií. Kompozitné hadice slúžia obvykle na plnenie a stáčanie PHM alebo chemikálií do cisterien, nádrží, zásobníkov a pod.

Pre zistenie, ktorý materiál je vhodný pre kontakt s konkrétnou chemikáliou, môžete použiť vyhľadávaciu stránku Chemické odolnosti.

Každú kompozitnú hadicu tlakovo testujeme a vystavujeme protokol o skúške.

Našim zákazníkom odporúčame, aby podľa použitého média (napr. PHM) a typu koncoviek, osadených na hadici, posúdili pred použitím hadice v praxi potrebu elektrickej vodivosti medzi potrubím a hadicou a prípadne ju zaistili.

Kompozitné hadice s koncovkami vyžadujú kompletizáciu v špecializovanej dielni.
V oddelení výroby GUMEXU vykonávame profesionálne osadenie kompozitných hadíc vhodnými koncovkami.

Pošlite nám dopyt

Osazování kompozitních hadic

Priebeh lisovania

Hadica je upevnená na hydraulickom lise kovovou objímkou (golierom) k vhodnej koncovke. Počas lisovania je obvod kovového goliera pravidelne deformovaný, čo zaručí pevné spojenie hadice s koncovkou.

Na zalisovanie používame hliníkové alebo nerezové koncovky - s vonkajšími závitmi 2 "alebo 3", a to v závislosti na médiu, ktoré bude v jednotlivej kompozitnej hadici transportované:

  • pohonné hmoty (koncovky hliníkové)  
  • agresívne chemikálie (koncovky nerezové)
     

K týmto hadiciam vystavíme na vyžiadanie certifikát o tesnosti hadice s koncovkou.

Objednajte si u nás kompozitné hadice už skompletizované s príslušnými koncovkami! 
Dodávame ich v dĺžkach až 30 m. Skladom máme dva druhy týchto hadíc v štyroch rozmeroch, ktoré sa používajú v 95% všetkých aplikácií v praxi. Tieto hadice spĺňajú ISO9001.

Využite našu novú službu - na vyžiadanie opatríme vašu kompozitnú hadicu s nalisovanými koncovkami štítkom, ktorého popis môžeme vytvoriť spoločne. Informácie uvedené na štítku vám umožnia objednať rýchlo a jednoducho ďalšiu zhodnú hadicu a nezdržiavať sa dohľadávaním všetkých údajov. To určite oceníte v prípade výmeny alebo nutnosti rýchleho objednania ďalšej identickej hadice.