Inštalácia závesných fólií

inštalácia závesných fólií na mieru

Závesné fólie pre našich zákazníkov pripravujeme najčastejšie na mieru. Vždy zohľadňujeme požiadavku na šírku jednotlivých PVC pásov fólie a výšku brány alebo priestoru, v ktorom budú tieto protiprievanové clony zavesené. 

Vlastnú montáž je potom možné vykonať svojpomocne, alebo všetko nechať na našom profesionálnom tíme montérov. 

Najčastejšie sa tieto priehľadné PVC pruhové závesy používajú na tieto účely:

  • zamedzenie šírenia hluku
  • ako prostriedok na udržanie požadovanej hygieny
  • tepelná izolácia
  • ako záruka bezpečného pohybu osôb a manipulačnej techniky

Pošlite nám dopyt

Sme váš spoľahlivý partner

Stavte na istotu a konzultujte potrebnú montáž protiprievanových clôn vo vašej prevádzke s našimi špecialistami predaja. Spoločne posúdime, či je pre vás vhodnejšie statické alebo skôr posuvné uloženie jednotlivých PVC závesov (fólií).

Naši špecialisti majú dlhoročné skúsenosti s montážou protiprievanových fólií, pomôžu vám vybrať najlepší variant riešenia vášho priechodu pomocou priehľadných clôn.

Ponúkame široký sortiment závesných fólií a ich veľké skladové zásoby. 

Pásky závesnej fólie pripravíme v neobmedzenej dĺžke, ručíme za čistý rez aj rýchle vybavenie objednávky. 

Neobmedzujeme zákazníkov stanovením minimálneho množstva narezaných a nainštalovaných pásikov závesných fólií v rámci jednej objednávky. 

Ako prebieha montáž

Potom, čo naši montéri výroby spočítajú a narežú z 50 metrovej role požadovanú dĺžku a šírku jednotlivých pásikov, sú jednotlivé pásky narezanej fólie pripravené ku kompletizácii s portom. Montéri teda následne osadia nerezové porty pomocou nitovania alebo skrutkovania (každý port je zložený z dvoch častí, medzi ktoré sa pripevní PVC fólia). Hotový komplet pásu fólie vrátane portu je pripravený na uchytenie na držiak z nerezovej ocele, a to buď horným, alebo bočným spôsobom.

Na držiak vešiame jednotlivé porty (osadené pruhy fólií) tak, aby sa vzájomne prekrývali. V praxi to znamená, že dva susedné porty majú vždy jeden zo "zubov" na držiaku portov spoločný, takže napr. na 1 m držiaku je potrebné nainštalovať 6 portov, každý v šírke 200 mm.

Ak vykonávajú inštaláciu závesných fólií naši montéri výroby priamo u zákazníka, skracujú na mieste jednotlivé pásy priamo na mieru, tzn. 2-3 cm nad úrovňou podlahy. Pri určovaní požadovanej dĺžky jednotlivých pásikov fólií je potrebné počítať s predĺžením v dĺžke, ktoré ovplyvní gravitácia aj okolitá teplota. Finálne zarovnanie dĺžky je preto vhodné vykonať až po zavesení jednotlivých pásov. Pokiaľ si budete chcieť montáž závesných fólií previesť po inštalácii sami, nezabudnite preto na skrátenie pásov vo výške cca 2-3 cm nad úrovňou podlahy. Zaručíte tak bezpečnosť pre prechádzajúce osoby aj prechádzajúce vysokozdvižné vozíky.

Pruhy závesných fólií však nemusia byť umiestnené len na statických, ale tiež sú často upevnené na pojazdných prvkoch. S ohľadom na špecifické požiadavky prevádzky niekedy používame spôsob uchytenia držiakov portov v koľajničkách. Tieto koľajnice posuvného pojazdu dokážu rýchlo uzavrieť alebo uvoľniť chránený vchod alebo priechod. Riešenie je obľúbené zvlášť v prevádzkach, kde sa premiestňuje krehký tovar.

Vykonávame inštalácie závesných fólií priamo v prevádzke.

Pre veľký záujem zákazníkov sme sprevádzkovali ďalšiu nadväzujúcu službu:

nosnú konzolu na fólie do brány alebo priechodu vám vyrobíme na zákazku a rovnako ju aj priamo na mieste nainštalujeme. 

Tieto oceľové konzoly v prevedení s podperami s vyššou nosnosťou alebo bez podpier pre menšiu šírku otvoru sú určené na montáž do interiéru budov – do muriva alebo na oceľové konštrukcie.

Viac informácií o našej výrobe konzol na mieru sa dozviete v článku Nosné konzoly na montáž protiprievanovej clony vyrábame na zákazku v GUMEXE.

Potrebujete si fóliovú clonu odsunúť, aby bol priechod po určitú dobu v celej šírke bez fólií?

Využite systém posuvného pojazdu PVC pásov:

koľajnicu posuvného pojazdu si môžete sami upevniť na strop či na stenu
alebo sa obráťte na našu zákaznícku linku +421 249 683 813 a skonzultujte technické detaily so špecialistami predaja. Naši montéri vám potom posuvný systém nainštalujú priamo u vás v prevádzke.

Pošlite nám dopyt

Aj my v GUMEXE máme fólie vo vrátach všetkých skladov nainštalované a používame ich pri bežnej prevádzke. Ich účinnosť sme si overili pri meraní teplôt vo vnútorných skladových priestoroch v chladnom období v roku 2023.