Osadzovanie tlakosacích hadíc pomocou objímok

Tlakovonasávacie hadice osadzujeme pomocou bezpečnostných objímok. Táto technológia sa používa primárne pri hadiciach, ktoré sú vystužené drôtom, ale tiež pri tlakových hadiciach, určených na prepravu chladiacich kvapalín, priemyselnej vody alebo kalov.

Pošlite nám dopyt

 

Osadzovanie hadíc pomocou objímok - škrupín

 

Čo rozumieme pod výrazom objímka na hadice alebo škrupina?

V tomto prípade sa jedná o druh bezpečnostnej spony, ktorá sa používa na upínanie koncovky s hadicovým tŕňom s prstienkom na hadicu. Toto tesné spojenie hadice s koncovkami zodpovedá EN 14420-2 a EN 14420-3. Je nutné rešpektovať jej vnútorný aj vonkajší požadovaný priemer.

Objímky sa používajú často v kombinácii s Eurospojkami, čo sú štandardizované hadicové spojky, konštruované priamo pre autocisterny alebo železničné vagóny, ktoré prepravujú pohonné hmoty či chemikálie. Eurospojky sú u zákazníkov obľúbené najmä vďaka jednoduchému používaniu a vysokej spoľahlivosti.

Osazování hadic pomocí skořepinObjímky dodávame  v hliníkovom aj v nerezovom prevedení.
 

Akú výhodu poskytujú objímky?

Ak sú hadice osadené sponami, môže sa obsluhujúci personál zraniť. Naproti tomu spoj pomocou objímky je kompaktnejší, koncovka je lepšie zaistená vďaka poistnému krúžku. Ale objímky majú aj ďalšiu „ochrannú“ funkciu: chránia spoj hadice pred ostrými predmetmi, kameňmi či chemikáliami, ktoré by mohli spôsobiť jeho poškodenie.

Objímky sa osvedčili aj na hadiciach, ktoré vedú paru alebo horúce kvapaliny. Koncovky, určené na nasadenie na parné hadice s upevnením cez objímky (klemové spony) zaistia skutočne bezpečné spojenie.


TIP: Koncovka môže byť rôzneho druhu, ale musí mať na sebe „prstienok“. Uťahovanie skrutiek v objímke musí prebiehať krížom, teda postupne. Na uťahovanie použijeme klasický inbusový kľúč (čiže imbus), prípadne pneumatické náradie.