Vyrábame kovové flexi potrubie

Ohybné naťahovacie vzduchotechnické potrubie vyrobíme rýchlo a na mieru - v rôznych priemeroch a v atipických dĺžkach, takisto vo väčšom množstve (v desiatkach kusov).Flexi potrubie

Pomocou technológie HAFLEX vyrábame flexibilné hliníkové hadice SEMI ALG zo zvinutej hliníkovej fólie v súlade s normou STN EN 13180. Ventilačné potrubie vyrábané podľa tejto normy je tvarovateľné a spĺňa požiadavky na vetranie budov (Rozmery a mechanické požiadavky na pružné potrubie).

Uplatnenie flexibilnej vzduchotechnickej hadice SEMI ALG

Vzduchotechnické kovové potrubie je neoddeliteľnou súčasťou vzduchotechnických technológií na pracoviskách aj v obytných budovách. Jedná sa o profilovaný a špirálovo stáčaný pás z hliníkovej zliatiny. Táto flexibilná hliníková hadica na rozvod vzduchu z vykurovania, vetrania aj nasávania vzduchu je kompatibilná s pevne inštalovanými prvkami a ďalšími komponentami.

Kontaktujte nás

Technické parametre

- Štandardná dĺžka:

  • 1 m
  • 3 m,
  • 5 m 
  • Na objednávku vyrobíme aj odlišné dĺžky priamo na mieru, až do 15 m.

- Vnútorný priemer: 80 – 250 mm
- Hrúbka materiálu: AL 0,05 a 0,06 mm v závislosti od priemeru, maximálne 0,12 mm
- Pracovná teplota: -25 °C/+250 °C
- Pracovný tlak: 2 000 Pa (0,02 baru)

Flexi potrubie

Upozornenie

Výrobná dĺžka je tá dĺžka, v ktorej bola hadica vyrobená. Pri zákazkovej výrobe je potrebné vyskúšať, aká dĺžka bude skutočne potrebná (je nutné vziať ohľad na stlačenie kovového potrubia na prepravu, teda na cca 25-30 % pôvodnej dĺžky, a potom jeho následné natiahnutie).

Doplnky k flexipotrubiu

K hliníkovému vzduchotechnickému potrubiu SEMI ALG odporúčame príslušenstvo:

Doplňky k flexipotrubí

Vľavo: Upevnenie SEMI ALG hadice napojenej na koncovku samolepiacou hliníkovou páskou. Vpravo: Upevnenie SEMI ALG hadice napojenej na koncovku skrutkovacou sponou.

BalenieFlexi potrubí - balení

Naťahovacie vzduchotechnické flexi potrubie od nás dostanete v stlačenom stave, pre väčšie odbery pripravujeme balenie do krabíc. Hliníkové hadice sú pomerne krehké, preto ich balíme do špeciálnych krabíc, vyrobených priamo na mieru podľa priemeru, množstva a dĺžky flexipotrubí. Krabice sami formátujeme, prispôsobíme ich vášmu rozmerovému zadaniu. Ak to dovolí priemer jednotlivých flexi hadíc, zasielame ich vložené do seba. 

Flexi potrubie vyrobíme na objednávku aj v prevedení nerez alebo v rôznych farebných variantoch.

Kontaktujte nás, vyriešime spoločne optimálne dĺžky, komplet s príslušenstvom aj balenie, prípadne pripravíme označenie na štítkoch vrátane vášho vlastného kódu.

 

Zaujíma vás, ako flexi potrubie priamo u nás vyrábame? 

 

Vzduchotechnické tvarovateľné potrubie, zhotovené rýchlo a priamo na mieru, zlacní finálnu inštaláciu. Nepotrebuje žiadne dodatočné úpravy.

Kovové flexi potrubie v čiernej farbe