Výroba montážnych šablón

Pre všetkých výrobcov strojov, zamestnancov montážnych firiem, ale aj ostatných remeselníkov dokážeme vyrobiť šikovnú pomôcku- montážnu šablónu. Poslúži na správne a bezpečné upevnenie ťažkých a tvarovaných strojov a prístrojov do podlahy, pri inštalácii menších zariadení na stenu, na rýchle napĺňanie vzoriek do vzorkovníkov a pod. Podľa hrúbky použitej fólie, ktorá zodpovedá požadovanému účelu, môže byť použitá buď jednorazovo, alebo aj opakovane.

Pomáhame zákazníkom s týmto zadaním

  • Ako pripraviť podkladovú plochu, zafixovať, alebo predvŕtať montážne otvory.
  • Ako usadiť či prichytiť sústruh, vstrekolisy, stacionárne ťažký stroj, alebo tvarovo atypické zariadenie.
  • Ako zariadenie natrieť, nalakovať tak, aby farba či lak neprenikli mimo stanovený priestor.
  • Ako vykonať túto akciu, ktorá by sa mala podariť na prvýkrát, pretože každý ďalší pokus alebo chybné zrealizovanie znamená narušenie podkladu, zložitú manipuláciu so zariadením, predĺženie celej zákazky, ohrozenie montážnikov alebo naopak budúcich užívateľov, poškodenie alebo zašpinenie okolitých častí stroja alebo priestoru.

Výroba montážnych šablón

Pomocou digitálneho plotra narežeme presne podľa dodaného výkresu montážnu šablónu z fólie, a to vrátane otvorov. Výhodou šablóny z fólie je jej nízka nákladovosť a tenké prevedenie, ktoré umožnia rýchlu a presnú montáž. Ak sa jedná o šablónu, určenú pre rýchlu kompletizáciu výrobkov (napr. do vzorkovníkov), prípadne na zamedzenie prenikania nanášaného postreku či náteru mimo vymedzený tvar, vytvárame šablóny tiež z pevnejšieho materiálu, napríklad z gumy. Doporučujeme preto už v dopyte uviesť, na aký konkrétny účel bude šablóna pri konečnej aplikácii použitá.

 

Pošlite nám dopyt


Rezanie šedej galantérnej fólie v hrúbke 0,3mm, ktorá ďalej slúži ako spoľahlivá montážna šablóna na predvŕtanie otvorov pre uchytenie priemyselného stroja

Výhody montáže podľa šablóny

Ak ste výrobca ťažkých strojov alebo montážna firma, a k stroju máte k dispozícii túto jednorázovú pomôcku, kdekoľvek na svete môže prebehnúť presné ukotvenie ťažkého alebo tvarovo zložitého zariadenia na finálnom mieste.

Naši zákazníci šablóny s úspechom používajú

  • pri montáži priemyselných práčok, sušičiek (v nemocničných a hotelových práčovniach)
  • pri usadzovaní sústruhov, vstrekolisov a podobných ťažkých technológií do základne
  • pri inštalácií menších zariadení na stenu
  • pri lakýrnických a maliarskych zákazkách

Vyrobíme vám šablónu na jeden kus aj celú sériu - nebudeme vás limitovať

Pomocou tejto detailne pripravenej šablóny, ktorú na našom digitálnom plotri vyrežeme, sa vám podarí zvládnuť fyzicky namáhavú aj veľmi detailnú zákazku na "prvý šup"!