Úprava hrán pre kamenársky roh

Kamenársky roh (kamenárska hrana) je veľmi náročná na spracovanie. Okrem šikovného a skúseného obkladača, vyžaduje totiž narezané obklady, dlažbu alebo kamenné dosky v uhle 45°.

Ak si chcete kamenársky roh narezať sami na obkladačskej píle, je nevyhnutné zakúpenie ostrého diamantového kotúča. Navyše pri ručnom rezaní je vysoké riziko prasknutia rezaného materiálu.

Rezanie obkladov a dlažby so zárukou úspechu

V GUMEXE vám kvalitný kamenársky roh dokážeme zaručiť aj pri veľmi náročných materiáloch. V našej centrále v Strážnici máme k dispozícii technológiu rezania materiálu vysokotlakovým vodným lúčom pod zadaným uhlom (tzv. 3D rezanie).

Vďaka technológii tak dokážeme zabezpečiť:

  • rovné rezy aj tvarové výrezy podľa dodanej dokumentácie
  • čisté spracovanie bez zaprášenia dodaného materiálu

Prestaňte riskovať prasknutie dlaždice a zavolajte si k nám

Čo vlastne znamená pojem kamenársky roh?

Jedná sa o úhľadné spojenie miest, kde sa kamenárske dlaždice alebo kamenné obklady stretávajú pod pravým uhlom, bez toho aby ste museli použiť kovové alebo plastové lišty - môžu to byť rohy, schody, stĺpy a podobne.

Kamenársky roh je označovaný tiež termínom jolly edge čiže jolly cut.

Samotný roh vzniká tak, že sa narezané dosky lepia „na pokos“ – dve dlaždice sa priložia rezmi k sebe a vznikne tak roh v pravom uhle 90°.

Rezanie obkladov a dlažby pod uhlom s neistým výsledkom?

Rezanie tvrdých obkladačských materiálov pod uhlom 45 ° vyžaduje naozaj výborné vybavenie. Z hľadiska prevedenia čistého a hladkého rezu je spracovanie niektorých materiálov veľmi ťažké. Patria sem: veľmi tvrdé spekané dlažby, veľkoformátové ťažké dlažby alebo kamenný obklad plotu.

Ak sa o rezanie chcete pokúsiť sami a nemáte náležité vybavenie, teda brúsite ručne, hrozí odštiepenie alebo prasknutie obkladu, prípadne dlažby. Okrem straty plynúcej zo znehodnotených dlaždíc dochádza často k nepríjemnej situácii, kedy poškodený kus už nie je čím nahradiť.

Presne pre tieto prípady je vám v Strážnici k dispozícii GUMEX s modernou technológiou 3D rezanie vodným lúčom.