Penové výplne na mieru

Penové výplne na mieruChcete mať náradie vždy na svojom mieste a nájsť každý diel aj poslepiačky? Potrebujete bezpečne prenášať krehké, drahé, ostré nástroje? Pre našich zákazníkov vyrábame penové fixácie najrôznejších tvarov pre široké využitie: či už sa jedná o výplne dielenských vozíkov, penové výplne pre toolboxy, molitanové výplne do kufrov so vzorkami krehkého tovaru alebo na mieru zhotovené výplne kufrov s odlišne ťažkým náradím, vždy je výsledkom našej zákazkovej výroby penový modul, určený na bezpečnú prepravu i skladovanie tovaru, vzoriek, nástrojov i citlivých prístrojov.

Materiály na výplne, ktoré sa nám osvedčili:

Všeobecne využívame najmä porézne materiály z dôvodu nižšej hmotnosti v porovnaní s kompaktnými materiálmi. Na mieru narezané a často aj vzájomne zlepené vrstvy potom tvoria tzv. sendviče. Či už je cieľom zákazky pena na uloženie náradia, pena do šuplíka alebo výplňová pena do kufra, najviac sa nám na ich výrobu osvedčili materiály z nášho sortimentu:

Výhody sendvičovo spracovanej výplne:

  • Sendviče vytvárame z rôznorodých materiálov tak, aby sme využili ich odlišné mechanické a fyzikálne vlastnosti.
  • Výplň kufríka môže byť tiež zložená z viacerých vrstiev rôzne hrubých materiálov z dôvodu dosiahnutia potrebnej hĺbky kufríka, pretože prepravované predmety bývajú odlišne objemné aj rôzne tvarovo členité. 

Pošlite nám dopyt

 

Ako postupujeme pri výrobe peny do kufra alebo do pracovného stola:

1. Zvolíme najvhodnejšiu technológiu a materiál, spôsob skladania jednotlivých vrstiev – s ohľadom na tvar a zahĺbenie otvorov.

2. Pripravíme výkres, ktorý dodal zákazník, alebo ho spracovalo naše výrobné oddelenie.

3. Podľa zvolenej technológie (vodný lúč, ploter, fréza, laminátor…) zadáme zákazku do nášho oddelenia výroby.

4. Montéri výroby zostavia jednotlivé diely lepením – na zlepenie jednotlivých vrstiev používajú preverené samolepky a na novo aj polyuretánové lepidlo, ktoré nanesú pomocou tavnej pištole.

Ukážka výplne priehradky dielenského vozíka

Ukážka výplne priehradky dielenského vozíka

 

Priebeh výroby konkrétnej výplne do organizéra:

Postup výroby výplne na mieru

1. Priehradka vozíka dodaná zákazníkom. 2. Prekreslenie požadovaných tvarov kalkulantom.

Postup výroby výplne na mieru

3.Rezanie jednotlivých dielov výplne na plotri. 4.Lepenie sendvičovej vložky. 

Postup výroby výplne na mieru

5.Usadenie výplne do priehradky (môže zostať vyberateľná, alebo zlepená napevno). 6. Priehradka vrátane výplne pripravená na bezpečné uloženie náradia.

 

Naše organizéry na mieru už našli uplatnenie v celom rade aplikácií, využívajú ich zákazníci zo širokého spektra odborov:

  • najrôznejšie priemyselné odbory (meracie prístroje pre geodetov, citlivé elektronické prístroje, IT vybavenie)
  • armáda, lovci, športoví strelci - na uloženie zbraní
  • profesionálni fotografi – na uloženie fototechniky

 

Na čo sa nás často zákazníci pýtajú:

Kufrík/bedňu/vozík/box už mám, chcem iba výplň. Aké údaje mám dodať?

Potrebujeme poznať počet kusov výplne, vnútorný rozmer vášho kufríka alebo iného typu obalu aj presný počet a popis všetkých predmetov, ktoré sa budú do kufríka vkladať. Vhodná je aj fotografia. Smerodajné sú rozmery. Podľa týchto informácií vám oznámime, či dokážeme výplň pre zadané predmety vyrobiť a aká je odhadovaná cena hotovej výplne.

Potrebujem kufor vrátane výplne. Aký mi môžete ponúknuť?

Ponúkame dva typy kufrov: vodotesný nárazuvzdorný plastový kufor MAX alebo pevný robustný hliníkový kufor ALK. Podľa zaslaných informácií o vložených predmetoch vám pomôžeme s výberom vhodného typu kufra aj s výpočtom jeho optimálnej veľkosti.

Výkres výplne som si už pripravil. Ako ho mám poslať?

Zašlite ho prosím vo formáte STEP, DXF alebo PDF. A uveďte súčasne aj počet kusov výplne, prípadne aj ďalšie požiadavky.

Kedy sa dozviem cenu?

Na základe dodaných rozmerov a popisu obsahu sme schopní vo väčšine prípadov vypracovať veľmi rýchlo záväznú cenovú ponuku. Pri zložitejších výplniach vás požiadame o zaslanie layoutu*, teda popis rozmiestnenia uložených vecí vo výplni, respektíve umiestnenie otvorov alebo priehlbín, prípadne o dodanie ukladaných predmetov na našu prevádzkareň, alebo si s vami dohodneme osobnú schôdzku. Keďže sa jedná o zákazkovú výrobu, kde je každý kus originál, môžu sa aj výplne na prvý pohľad podobné, cenovo líšiť.

Nie je dodanie všetkých ukladaných predmetov zbytočné? 

Keďže chceme výplň vyrobiť maximálne presne, aby perfektne zapadla do pripraveného priestoru, je najmä pri vložených predmetoch so zložitejším tvarom ťažké pripraviť všetky úložné priestory bez predchádzajúceho vyskúšania. V manipulácii s audio- aj videotechnikou a drahými prístrojmi máme prax, takže za opatrné zaobchádzanie ručíme. Treba tiež zohľadniť tvar, materiál, ťažisko aj hmotnosť všetkých vkladaných predmetov, aby sme docielili presné a pevné umiestnenie týchto predmetov vo vyrezaných otvoroch výplne. Našim cieľom je, aby bola manipulácia s kufríkom aj s uloženými komponentmi jednoduchá a bezpečná.

Potrebujem prepravovať veľmi krehké / odlišne ťažké / tvarovo zložité predmety. Bude to s vašou penovou výplňou možné?

V tomto prípade vyrobíme najskôr 3D model výplne, pomocou ktorého otestujeme rozmery a uloženie jednotlivých dielov. Finálna kontrola rozmerov ako celkovej penovej výplne, tak aj jednotlivých otvorov nám zaručí maximálne pevné uloženie jednotlivých dielov a pritom ich jednoduché vybratie.

Za ako dlho nám výplň na zákazku vyrobíte?

Naša obvyklá dodacia doba je v rozpätí 2–3 týždňov.

Vyrábate výplne vy sami, alebo v spolupráci s ďalšou firmou?

Máme vlastné know-how našich špecialistov aj potrebné technológie. Výplne si do kufrov na mieru vyrábame sami, subdodávateľov máme iba na materiály. Vďaka tomu dokážeme realizovať aj kusové zákazky za prijateľnú cenu.

Je možné výplne ešte dodatočne nejako upraviť?

Výplne rozhodne neodporúčame následne nijako upravovať. Sú totiž prevažne lepené z dosiek rôznych hrúbok, pripravovaných odlišnými technológiami. Aj preto toľko dbáme na presné údaje, ešte než dôjde k realizácii výroby výplne.

Môžem si sám navrhnúť layout* výplne?

Iste. Pokiaľ nám pošlete váš návrh, porovnáme ho s našimi technologickými možnosťami, odporučíme prípadné zmeny, spoločne si odsúhlasíme finálnu verziu.

Môžem si ako výplň dodať vlastný materiál?

Bohužiaľ to nie je možné, vlastnosti materiálov sú rôzne. Rezanie vodným lúčom, na plotri aj lepenie máme odskúšané na našich materiáloch, vhodných na výplne. V prípade takejto požiadavky by bolo nutné vykonať testovanie za úhradu, čo by časovo celú zákazku s nejasným výsledkom ešte pretiahlo. Výplne vyrábame podľa nášho skúsenosťami prevereného postupu.

V akej farbe môžem výplň objednať?

Okrem základnej verzie v šedej farbe ponúkame aj kombináciu s inými typmi poréznych materiálov vo farbe bielej, červenej a čiernej. Ale musíme vziať do úvahy hmotnosť plánovaného obsahu výplne, preto požiadavku na kombináciu farieb vždy spoločne konzultujeme ešte pred záväznou objednávkou.

Aké je minimálne množstvo výplne zhotovenej na zákazku?

Žiadne obmedzenie počtu kusov nemáme. Vyrobíme rovnako starostlivo sadu výplní aj jeden kus.

Na mieru vyrobené penové výplne zaručia maximálnu ochranu vášho vybavenia!


*) layout = spôsob rozloženia prvkov na ploche (angl.); viac viď napr.: https://www.shoptet.cz/slovnik-pojmu/layout/