Obloženie bubnov hnacích valcov gumou

Preklzáva vám hnací valec? Každým dňom, keď odkladáte riešenie tejto situácie, prichádzate o výkon vášho dopravníka a zbytočne zvyšujete náklady na energiu. Obráťte sa na nás a my vykonáme nanesenie oderuvzdornej adhéznej gumy na hnacie alebo transportné valce.

Výhody obloženia hnacích bubnov gumou

  • Pogumovanie zvyšuje súčiniteľ trenia, zaistí tak optimálne prenesenie výkonu z motora na celý dopravník.
  • Najväčšou výhodou oproti strojovému pogumovaniu je rýchlosť dodania a priaznivejšia cena.
  • Ručné potiahnutie gúm je možné aplikovať aj na valce menších priemerov. Platí, že pre nalepenie gumy v hrúbke 8 mm musí mať hnací valec minimálny priemer 200 mm, pre gumu v hrúbke 10 mm musí mať hnací valec minimálny priemer 300 mm.
  • Nalepenie gumy nie je limitované dĺžkou vulkanizačnej pece.

POŠLITE DOPYT NA RUČNÉ POTIAHNUTIE VALCOV

Okrem ručného nanášania gumy zabezpečujeme tiež strojné pogumovanie valcov.

Aké gumy používame

Hnacie valce obkladame špeciálnou oderuvzdornou adhéznou gumou. Používame buď hladkú gumu BLACK STAR VKS, alebo štruktúrovanú gumu BLACK STAR PL-VKSRED STAR TR-VKSMD CENRAUR BLUE STAR alebo MD CENTAUR WHITE STAR.

Výhodou použitia štruktúrovanej gumy je jej vyššia priľnavosť a samočistiace účinky. Rubová strana týchto gúm je opatrená vrstvou, ktorá je už pripravená na lepenie. Netreba zdrsňovanie ani odmastenie.

Ako prebieha ručné potiahnutie hnacieho valca

1. Narezanie gumy s požadovaným úkosom podľa rozmeru valca. V tomto prípade je použitá hladká guma Black Star VKS. 2. Zdrsnenie gumy z dôvodu lepšej priľnavosti pri lepení.

3. Odmastenie gumy a potom aj valca, zbavenie nečistôt. 4. Nanesenie aktivátora na kovový valec.

5. Nanesenie lepidla na gumu. 6. Finálne nanesenie gumy na valec.