Montáž a servis dopravníkových pásov z netkanej textílie

Dopravníkové pásy z netkaného polyesteru známe tiež ako plstené alebo filcové pásy, sa používajú najmä v kombinácii s výsekovými nástrojmi či digitálnymi rezacími plotrami. Pri preprave po tomto páse sa chúlostivé alebo krehké tovary o dopravníkový pás neodierajú a nepoškodia sa.

Tento pás vydrží, aj keď prenikne vibračný nôž plotra, alebo na neho dopadajú ostré kovové nože vysekávacieho zariadenia. Po prerazení sa netrhá ani nestrapká. 

Dopravníkové pásy z plsti sa používajú aj v pekárskych prevádzkach - sú súčasťou vyvalovacích strojov alebo pásov na sušienky či pečivo.

Čo robiť, keď je pás vážne poškodený

Ak je pás z netkanej textílie čiže filcu už vážne poškodený alebo sa po dlhodobom používaní hrúbka použitej textílie veľmi stenčila, alebo je pás značne mechanicky poškodený, naši montéri výroby:

  • overí v danej prevádzke všetky potrebné technické rozmery a parametre
  • zmerajú priemer valcov
  • na našom oddelení výroby pripravia nový pás priamo na mieru podľa požiadaviek zákazníka

Ako prebieha montáž

Pre spojenie tohto typu dopravníkového pásu si naši montéri výroby vytvoria studeným rezom vodného lúča spoj v tvare stromčeka typu puzzle, na ktorý máme vlastný program. Potom odvezú nový pás k zákazníkovi, demontujú starý poškodený pás a natiahnu nový pás z netkanej textílie či plsti. Spoj dopravného pásu zafixujú na mieste zlepením pomocou špeciálneho lepidla, ktoré sa nám osvedčilo pre daný typ pásu aj spoja. Hotový pás napnú, skontrolujú kolmosť spoja, finálne nastavia a otestujú v skúšobnej prevádzke.

Pravidelná prehliadka

Nezabudnite: pravidelná prehliadka a včasná oprava prípadných drobných trhlín vám zaručí dlhodobo bezchybné fungovanie tohto dopravníkového pásu!

Pošlite nám dopyt

Montáž a servis dopravníkových pásov z netkanej textílie