Elevátorové dopravníkové pásy a ich montáž

Na dopravu a skladovanie sypkých materiálov dodávame, montujeme aj servisujeme korčekové dopravníkové pásy. Dodávame aj samotné korčeky vrátane skrutiek, ktoré si naši zákazníci vymenia za opotrebované kusy. Pripravujeme tiež korčekové dopravníkové pásy, ktoré sú vybavené dierami pre naskrutkovanie korčekov.

Elevátorové pásy dodáme podľa vašich požiadaviek

  • bez úprav v požadovanej dĺžke a šírke
  • s pripravenými dierami pre ďalšiu montáž korčekov
  • kompletne osadené aj s korčekami
  • vrátane montáže vo vašej prevádzke

korčeky

 

Pošlite nám dopyt

Ako pásy spájame

Elevátorové dopravníkové pásy spájame predovšetkým týmito spôsobmi:

  • preskrutkovaním prekladaného pásu cez viac korčekov
  • mechanický, sponami ELEVATOR

Gumové elevátorové pásy spájame tiež nerozoberateľnými spojmi za tepla, pričom tento spoj doporučujeme výhradne pre krátke a menej namáhané elevátory.

Aké pásy odporúčame

Na elevátory odporúčame špeciálne PVC pásy pre elevátory a veľké zaťaženie v antistatickom prevedení. Sú vhodné aj na potravinárske účely.

Korčeky na elevátory

Stačí si len vybrať vhodné korčeky na našem e-shope.

  •  oceľové zvárané korčeky
  • oceľové lisované korčeky
  • plastové korčeky

Ukážka montáže elevátorového dopravníkového pásu

Cieľom tohto obstarávania bolo vyriešiť havarijný stav v sile na obilie a kŕmne zmesi. Náš špecialista najprv vykonal obhliadku nefunkčného pásu, vyhodnotil situáciu a po dohode s prevádzkovateľom silá dohodol montážnu akciu.

Pás sme podľa odsúhlasených parametrov vo výrobe odrezali na požadovanú mieru vrátane rezervy a upravili aj šírku. Prevŕtali sme tiež otvory pre uchytenie korčekov.

Elevátorové dopravníkové pásy a ich montáž

Naši montéri na mieste čiastočne odkrytovali pôvodný dopravníkový pás a uvoľnili napínacie prvky. Našli miesto pre montážne okno, narezali horný okraj starého nefunkčného pásu a prichytili naň pomocou skrutiek nový elevátorový dopravníkový pás.

Elevátorový dopravníkový pás a jeho montáž

Montéri začali s navíjaním nového elevátorového pásu, ktorý už mal z výroby vyvŕtané diery pre uchytenie korčekov. Po navinutí celého nového pásu vykonali spojenie skrutkami. V niektorých prípadoch sa robí aj iný variant spojenia: napr. mechanickými spojkami.

Elevátorové dopravníkové pásy a ich montáž v prevádzke.

Nasleduje namontovanie jednotlivých korčekov. Pri dlhších dopravníkoch sa jedná o časovo najnáročnejšiu časť celej montáže. Montéri dotiahli elevátorový dopravníkový pás pomocou napínacích prvkov na mieru. Odskúšali jeho chod vrátane fungovania korčekov a odovzdali ho zákazníkovi.

Pošlite nám dopyt