Naše úspechy a ocenenia

Titul Best Managed Companies 2021 a 2022a 2023Ocenenie BMC

V roku 2021 bola firma GUMEX spoločnosťou Deloitte ocenená ako jedna z 16 najlepšie riadených firiem v ČR v programe Best Managed Companies. V roce 2022 aj v roku 2023 se nám podarilo titul obhájit.

Ide o uznávaný globálny program podporujúci rozvoj a oceňujúci kvalitu a úspech popredných súkromne vlastnených a riadených spoločností. Stavia na osvedčenej globálnej metodike Deloitte, ktorá hodnotí kvalitu riadenia firmy a manažmentu v nasledujúcich oblastiach: strategické smerovanie, produktivita a inovácie, firemná kultúra, a štruktúra riadenia a finančná výkonnosť. Program bol založený v roku 1993 v Kanade a od tej doby predstavuje najvýznamnejšie podnikateľské ocenenie svojho druhu.

Na fotografii preberajú ocenenie dvaja zo spolumajiteľov firmy GUMEX, bratia Dušan a Libor Sedláčkovi.

Ocenění Best Managed Companies 2021 přebírají Dušan a Libor Sedláčkovi.

Viac informácií o tomto programe nájdete na stránkách Deloitte a tiež v článku, ktorý predstavuje všetkých 16 ocenených firem za rok 2021.

3. miesto v súťaži Ocenění českých lídrů 2022 v JM kraji

3. miesto v súťaži Ocenění českých lídrů 2022 v JM kraji

Na fotografii držia ocenenia dvaja zo spolumajiteľov firmy GUMEX, bratia Libor a Dušan Sedláčkovi.

1. miesto v súťaži "Vodafone Firma roku 2019 v JM" kraji

V roku 2019 získala firma GUMEX cenu Hospodárskych novín v súťaži "Vodafone Firma roka 2019" v Juhomoravskom kraji.

Na fotografii preberá ocenenie zakladateľ spoločnosti GUMEX Jan Sedláček so svojou dcérou, personálnou riaditeľkou Janou Lagovou a svojím synom, marketingovým riaditeľom Liborom Sedláčkom.

1. miesto v súťaži "Ocenění českých lídrů 2019 v JM kraji"

V roku 2019 sa stala firma GUMEX víťazom "OCENĚNÍ ČESKÝCH LÍDRŮ" v Juhomoravskom kraji. Rozhovor so zakladateľom firmy Jánom Sedláčkom si môžete pozrieť tu.

Do finále sa dostalo 89 firiem s najlepšími ekonomickými výsledkami. Tie boli vybrané z 1307 spoločností, ktoré vyhoveli kritériám súťaže. O ich výber sa postaral odborný garant súťaže spoločnosť CRIF - Czech Credit Bureau. Celkom 43 % z nich tvoria rodinné firmy, 63 % potom pôsobí prostredníctvom svojich produktov a služieb v zahraničí.

Viac ako polovica spoločností 62,5 %, ktoré sa dostali do finále tohto ročníka "OCENĚNÍ ČESKÝCH LÍDRŮ", na českom trhu pôsobí viac ako 20 rokov a celkovo 54 % bolo založen v prvej polovici 90. rokov.

Na fotografii preberá ocenenie marketingový riaditeľ spoločnosti GUMEX Libor Sedláček.

Rozhovor s majiteľmi firmy GUMEX v časopise FORBES

V časopise Forbes vyšiel rozhovor s rodinou Sedláčkových, kde sa dozviete, čo všetko obnášalo vybudovať úspešnú rodinnú firmu. Hlavné slovo si vzal Libor Sedláček, ktorému patrí tretina firmy GUMEX. V rodinnom podniku sa stará o marketing. Jeho starší brat Dušan je riaditeľom a mladšia sestra Jana vedie HR oddelenie. Firmu založil ich otec Jan Sedláček.

Celý rozhovor si môžete prečítať tu.

GUMEX mezi finalistami "Ocenění českých lídrů 2018"

V roku 2018 sme sa stali finalistami projektu "Ocenění českých lídrů 2018" pre Juhomoravský kraj. Sme pyšní na to, že sme súčasťou tejto vybranej spoločnosti. Vyhlásenie "českých lídrů" za rok 2018 si môžete prezrieť tu.

Do projektu "OCENĚNÍ ČESKÝCH LÍDRŮ" je spoločnosť nominovaná na základe analýzy verejne dostupných údajov všetkých spoločností v Českej republike spracovaných odborným garantom, ktorým je prestížna medzinárodná spoločnosť, špecialista na rating a scoring firiem, CRIF – Czech Credit Bureau, a. s.  Predpokladom je dostupnosť uzávierok za rok 2015 a 2016 a iRating v stupňoch 1 - 11.  Súčasťou registrácie je zodpovedanie otázok a poskytnutie ekonomických výsledkov posledného obdobia (tj. rok 2017). Spoločnosti ďalej musia spĺňať pravidlo 100% českého vlastníctva a českého občianstva majiteľov, pravidlo minimálneho ročného obratu 200 miliónov korún a viac bez obmedzenia, minimálny počet 50 a viac zamestnancov a v neposlednom rade majú podvojné účtovníctvo najmenej po dobu 4 rokov.

2. miesto v súťaži "Vodafone Firma roku 2017 pro JM kraj"

V súťaži "Vodafone Firma roku 2017" sme sa umiestnili v Juhomoravskom kraji na krásnom 2. mieste! Teší nás, že tak ako víno zreje v čase, my stúpame postupne vyššie - oproti roku 2015 sme si zase o jednu priečku polepšili!
 
Na fotografii preberajú ocenenie dvaja z konateľov spoločnosti GUMEX: Jana Lagová a Jan Sedláček.

 

Sme medzi stovkou najväčších rodinných firiem Forbes 2017

Májový Forbes zaradil našu firmu medzi 100 najväčších rodinných firiem.

Cena verejnosti v súťaži "Equa bank Rodinná firma roku 2016"

V 5. ročníku súťaže "Equa bank" sme boli nominovaní medzi 10 najlepších rodinných firiem roka 2016.

Zároveň sme získali Cenu verejnosti: 49 % všetkých hlasujúcich zvolilo GUMEX ako svojho favorita!

Na fotografii preberajú ocenenie verejnosti majitelia firmy: Jan, Dušan a Libor Sedláčkovi a Jana Lagová.

Napísali o nás na BusinessInfo

O tom ako porážame konkurenciu si môžete prečítať na portále BusinessInfo.cz v článku: "Strážnická firma GUMEX vsadila na férovost a zapojení celé rodiny."

Článok vznikol v decembri 2016 a svoj prístup k podnikaniu v ňom vyjadril náš zakladateľ Jan Sedláček spoločne s marketingovým riaditeľom firmy Liborom Sedláčkom.

3. miesto vo "Firma roku 2015 za Jihomoravský kraj"!

Sme hrdí na to, že odborná porota súťaže "Firma roka 2015" ocenila vývoj našej firmy aj výsledky práce všetkých našich zamestnancov. Príbeh našej firmy vypovedá o ceste dvoch generácií jednej rodiny za svojím snom.

Bývalý poštový úradník Ján Sedláček, ktorý založil v roku 1994 firmu GUMEX v prenajatej garáži, pribral v roku 2003 do vedenia spoločnosti i svoje deti. Spoločne sa snažíme presadzovať férové pracovné podmienky, držíme svoje slovo a ponúkame zákazníkom tie najlepšie výrobky z gumy a plastu. Myslíme si, že porota ocenila aj prístup našich zamestnancov, ktorí v posledných 5 rokoch prechádzajú rovnako ako firma náročnou premenou. GUMEX sa mení na spoločnosť, ktorá realizuje zákazkové spracovanie výrobkov priamo na mieru zákazníkom. Našou filozofiou je, aby zákazníci dostali výrobok v takej podobe, aby ho mohli vziať a bez ďalších úprav rovno namontovať. To je dôvod, prečo investujeme do moderných digitálnych strojov a do rekvalifikácie našich zamestnancov.

Na fotografii je zachytený jeden z majiteľov firmy Dušan Sedláček pri preberaní ocenenia.

Náš firemný časopis GÉČKO získal v roku 2014 dve ocenenia!

V roku 2014 sme v súťaži "Zlatý středník" získali za náš firemný časopis GÉČKO tieto ceny:

1. miesto v kategórii Najlepšie firemné periodikum v sektore: Priemysel a strojárstvo
3. miesto v kategórii Najlepší B2B časopis a noviny

Tieto umiestnenia sú obzvlášť cenné zvlášť preto, že sme sa tejto súťaže s 13 ročnou tradíciou zúčastnili prvýkrát a konkurencia bola naozaj silná. Do súťaže prihlásilo svoje firemné periodiká 78 firiem, miest, univerzít i štátnych podnikov.

"Zlatý středník" je profesijná súťaž, v rámci ktorej sú hodnotené firemné tlačoviny, určené na reprezentáciu spoločnosti, prezentáciu výrobkov a služieb voči zákazníkom, obchodným partnerom alebo zamestnancom. Vyhlasovateľom súťaže bol PR Klub, z.s., ktorý vznikol v roku 1998 ako súčasť Asociácie Public Relations Agentur (APRA). Združuje jednotlivcov, pôsobiacich v odbore PR aj marketingu, a realizuje vzdelávacie projekty. Firemné periodiká posudzovalo celkom 6 porôt, zložených z popredných českých profesionálov z odboru komunikácie a zástupcov Českej marketingovej spoločnosti.

Na fotografii je marketingový riaditeľ a spolumajiteľ firmy Libor Sedláček pri natáčaní videa o Géčku.