3D rezanie vodným lúčom

Vďaka 3D technológii rezania pre vás môžeme vytvárať priestorové objekty a atypické tvary. Priestorové rezanie a obrábanie na 3D vodnom lúči využívame najčastejšie pri rezaní kompaktných gúm, skla, kameňa, kovov, textitu, polyuretánu, technických plastových dosiek (napr. teflónu) a keramiky.

Pri rezaní 3D tvarov je podmienkou schopnosť materiálu byť pri rezaní v rovnom stave - bez zvlnenia. Pri materiáloch, ktoré sa pri položení na podkladovú dosku prirodzene vlnia nie je možné zaistiť požadovanú presnosť 3D rezu. Napríklad v prípade výrobkov s úkosmi z oderuvzdorných gúm používame v hrúbkach 20, 25 a 30 mm gumené dosky, ktoré boli vyrobené a skladované v rovnom stave.

Kvalita a kolmosť rezu pri rezaní vodou

  • Najväčším prínosom tejto technológie je 3D rezacia hlava s automatickou kompenzáciou skosenia, ktorá má rozsah naklopenia +/- 50°. 
  • Vďaka tomu môžeme presne rezať vnútorné i vonkajšie kužele, alebo aj iné tvary s plynulým vnútorným a vonkajším úkosom. 
  • Stavbármi a obkladačmi je využívaná naša služba rezania dlažby vodným lúčom aj vďaka možnosti vytvoriť skosené hrany pri obkladoch (tzv. kamenársky roh). Vďaka precíznemu spracovaniu odpadá nutnosť použiť hliníkové alebo plastové lišty v rohoch. 

Pošlite nám dopyt

Rozmery rezania

Naše možnosti rezania väčších rozmerov plošných materiálov na stroji s 3D technológiou sa rozšírili až na 2 × 3 metre.

Detail rezacej hlavy

Rozdiel medzi 2D rezaním a 3D otočnou hlavou je najlepšie vidieť na nasledujúcom obrázku.

3D rezanie vodným lúč - detail otočnej hlavy

Túto službu poskytujeme aj pre malé výrobné zákazky – obráťte sa na nás aj vtedy, ak potrebujete iba pár kusov výrobku. Môžete sa potom rozhodnúť podľa našej konkrétnej kalkulácie.

 

3D rezanie vodným lúčom - ukážka výrobku