Vyžiadajte si náš vzorkovník

Katalóg či už vytlačený, alebo v on-line verzii je určite dobrá pomôcka pre každého, kto chce mať aktuálny prehľad o našom sortimente. Ale možnosť dotknúť sa „živého“ materiálu bez potreby cestovať k nám do skladu alebo do vzorkovne vám chceme sprostredkovať práve pomocou našich špeciálnych vzorkovníkov. Stačí len, keď sa na nižšie uvedenom odkaze prihlásite alebo zaregistrujete, označíte a objednáte vami vybraný vzorkovník a my vám ho radi bezplatne zašleme. 

Výhody vzorkovníka

Každý vzorkovník predstavuje vždy 9 vzoriek výrezov z plochých materiálov, ktoré sú u našich zákazníkov najobľúbenejšie. Môžete si ich teda sami ohmatať, pretlačiť končekmi prstov, otestovať ich pružnosť alebo naopak pevnosť. A tento praktický „ťahák“ vám zostane stále k dispozícii!

Mám záujem o vzorkovník

 

Vzorkovník polyuretánových dosiek

Vzorník polyuretanových desek

Predstavuje 9 vzoriek kompaktného a mikroporézneho polyuretánu v rôznych variantoch farby a tvrdosti, ktoré naši zákazníci najčastejšie odoberajú.
Polyuretán spoľahlivo vydrží veľké mechanické zaťaženie, silné odieranie, vibrácie a nárazy. Výborne tesní, po deformácii sa dokáže vrátiť do pôvodného stavu. Je preto vhodný najmä pre silne namáhané mechanické časti prístrojov a strojov, kde vydrží ešte viac ako guma. PU vám pripravíme buď ako plochú dosku, alebo na mieru spracovaný strojný diel – či už v podobe obloženia, manžety, tlmiaceho dorazu, stieracieho britu a mnohé ďalšie.
V našom článku uvádzame základné parametre PU dosiek, z ktorých sme pripravili práve tieto vzorky. Dozviete sa navyše o výhodách aj obmedzení polyuretánu, detailne sa zaoberáme jednotlivými typmi, prinášame cenné odporúčania z praxe.

Vzorkovník rohoží

Vzorník rohoží

Pripravili sme pre vás vzorky najžiadanejších rohoží.  Protiúnavová  ORTHOMAT SAFETY so žlto označeným bezpečnostným okrajom a dezénom kože je vhodná pre suché prevádzky (výrobné a baliace linky, montážne pracovisko). Bublinková verzia s nábehovou hranou BUBBLEMAT, vydrží viac pochôdznych cyklov a má lepšiu odolnosť voči opotrebovaniu, ale tiež nie je vhodná na kontakt s olejmi, tukmi ani na prechádzanie ťažkými vozíkmi. Protišmyková STEEL PLATE s kladivkovým dezénom a nábehovou bezpečnostnou hranou dobre ochráni stojacich zamestnancov pred chladom z podlahy a tlmí nárazy. V tejto sade nájdete aj tri robustné vzorky priemyselných čistiacich rohoží: RINGO HONEY COMB STANDARD (pre bežné prostredie vchodov), RINGO OCTOMAT PLUS (pre vyššie zaťaženie) a RINGO HONEY COMB REACH (pre náročné prostredie). Líšia sa hrúbkou a tvrdosťou, dobre znášajú mokré prostredie, ale vadí im olej. Naopak čistiaca rohož RAMPMAT BLACK dobre odoláva olejom, je vhodná aj do mokrého prostredia a je tiež vybavená nábehovou hranou, ktorá znižuje riziko zakopnutia.
TIP: Vybrali ste si v našom sortimente gumovú rohož, ktorej súčasťou nie je bezpečnostná nábehová hrana? Hranu vám vyrobíme presne na mieru.

 

Vzorkovník tvarovateľného potrubia pre vzduchotechniku

Kovové flexi potrubiePre našich zákazníkov sme pripravili rozmerovo atypický „vzorkovník“ – sadu 4 vzoriek vzduchotechnického tvarovateľného „flexi potrubia“.
V sade, ktorú si môžete nezáväzne a zadarmo objednať, nájdete vzorku ľahkého nerezového flexibilného potrubia SEMI SSG. Tento typ je vhodný najmä pre statické aplikácie vo ventilačných a vetracích zariadeniach. Ďalšou vzorkou je SEMI ALG. Tento variant sa odlišuje od ostatných - jedná sa o prevedenie z čierneho hliníka, ktoré je obzvlášť vhodné pre dizajnové aplikácie. V praxi si tiež môžete otestovať vzorku vzduchotechnickej hadice SEMI ALG 2 z dvojvrstvového hliníka, alebo veľmi ľahké jednovrstvové hliníkové potrubie SEMI ALG.
Vzduchotechnické tvarovateľné potrubie máme skladom v priemeroch 100 – 250 mm a základných dĺžkach 1; 3 a 5 metrov. Potrubie iných rozmerov dokážeme pripraviť rýchlo a na mieru.
Na finálnu inštaláciu flexibilného vzduchotechnického potrubia v konkrétnej prevádzke už nie je potrebná žiadna dodatočná úprava. 

 

Vzorkovník plastových dosiek

Vzorník plastových desekPrináša 9 vzoriek najžiadanejších plastových dosiek.
Ak potrebujete upraviť plasty na mieru, vyrežeme vám ich na vodnom lúči a podľa potreby aj vyfrézujeme – všetko v 2D aj 3D, jednotlivé kusy aj série. Obrábame dosky z polyetylénu, polypropylénu, polyvinylchloridu, polykarbonátu, teflónu, akrylonitrilbutadienstyrénu i polyamidu.
Všetky vzorky v tomto vzorkovníku – či už ide o dosku z PTFE, PE-HD, PE 500, PE 1000, PP, PA6, PVC, PC alebo ABS – majú tiež vyfrézovaný popis.

Vyrezané a vyfrézované plastové dosky používajú naši zákazníci ako šablóny, formy, modely, logá, štítky, fasádne prvky, ale aj kazety na stavebné účely a reklamu.

TIP: Rámček na tento vzorkovník sme vyrobili z mikroporéznej gumy T130 EP. Aj tú máme v ponuke, môžet si ju skúsiť!

 

Vzorkovník savých materiálov a vodných filtrovVzorník savých materiálů

Obsahuje 3 vzorky mikroporéznej gumy GERANIOCELL. Táto prírodná guma má hubovitý charakter, ktorý jej umožňuje sať kvapaliny. Predstavené gumy sa vzájomne odlišujú pórovitosťou, hustotou a ťažnosťou. Savý materiál GERANIOCELL dodávame v rôznych hrúbkach, vyrežeme vám z neho tvarový výrobok podľa požadovaného rozmeru. Používa sa často do prítlačných valčekov etiketovacích strojov alebo ako hladidlo na omietku v stavebníctve.

Pokiaľ chcete mechanicky filtrovať kvapaliny, je možné použiť filtračné peny, ktoré v 2 vzorkách nájdete taktiež v tomto vzorkovníku. Jedná sa o vodné filtre, ktoré odolávajú rozkladu vody a môžete si ich vybrať podľa rôznej porozity i hrúbky. Filtre z tejto polyesterovej peny sa často používajú v bazénoch, akváriách, v čističkách odpadových vôd a pod. Vyrežeme vám ich presne na mieru.

 

Vzorkovník gúm odolných poveternostným vplyvom (EPDM)Vzorkovník gúm odolných poveternostným vplyvom

Prináša vzorky 9 gúm z EPDM, najžiadanejších u našich zákazníkov. Vzorkovník zahŕňa okrem kompaktných gúm EPDM aj dve mikroporézne vzorky. Sú tu zastúpené varianty gumy, vhodné na výrobu tesnenia, ktoré je určené pre kontakt s horúcou aj studenou pitnou vodou, gumy vhodné na použitie do prostriedkov hromadnej dopravy, gumy so štandardmi pre automobilový priemysel, ale aj gumy, ktorá umožní krátkodobý kontakt s potravinami.

Inšpiroval vás tento vzorkovník? Ak nám odovzdáte vzorku, náčrtok alebo výkres potrebného tesnenia na mieru, poradíme vám radi s výberom najvhodnejšej gumy z EPDM práve na vaše použitie!

TIP: Zoznámte sa s našou novinkou – gumou GREEN EVO STAR

 

Vzorkovník silikónových gúmVzorkovník silikónových gúm

Predstavuje 8 vzoriek kompaktných tesniacich silikónových gúm a 1 vzorku mikroporéznej tesniacej silikónovej gumy, ktoré patria k najobľúbenejším u našich zákazníkov. Tieto silikónové tesniace gumy sa odlišujú nielen farebným prevedením, ale najmä svojou tvrdosťou, ťažnosťou, pevnosťou v ťahu, pracovnou teplotou i použiteľnosťou pre priamy kontakt s potravinami.


TIP: Najžiadanejšie tesniace silikónové gumy v rolkách sme vzájomne porovnali s ohľadom na ich najdôležitejšie technické parametre a špeciálne vlastnosti, ako aj cenovú výhodnosť pre zákazníka. Toto porovnanie nájdete v článku na blogu: Silikónové tesnenia ploché vám zhotovíme na mieru .

 

Vzorkovník mikroporéznych gúm

Vzorkovník mikroporéznych gúm

Obsahuje vzorky tesniacich mikroporéznych gúm, ktoré najčastejšie používajú naši zákazníci. Tieto mikroporézky z EPDM, NBR, CR a PE dodávame nielen v doskách alebo roliach, ale aj vo forme „sendviča“.  Sú používané najmä ako tesnenie konštrukčných a stavebných častí, dopadový materiál, podložky. Vzájomne sa odlišujú ťažnosťou, hustotou, nasiakavosťou aj vhodnosťou pre extrémne pracovné teploty.

TIP: Aj tieto mikroporézne gumy si okrem vlastnoručného otestovania na vzorkovníku môžete teoreticky preskúmať v našej detailnej porovnávacej tabuľke, v ktorej ich porovnávame podľa najdôležitejších technických parametrov aj podľa cenovej výhodnosti pre zákazníkov. Všetko potrebné sa dočítate v článku Mikroporézne gumy a ich použitie.

 

Vzorkovník elastonov

Vzorkovník elastonovNájdete v ňom vzorky tlmiacich pružných dosiek z recyklovanej gumy, ktoré sú najobľúbenejšie u našich zákazníkov. Jednotlivé pružné dosky (ELASTONY) majú rôznu hustotu a líšia sa aj prevedením: "GR" označuje ELASTON s hrubšou štruktúrou, ktorá významne odoláva deformácii v tlaku, zatiaľ čo "FS" má v názve ELASTON, ktorý má jemnejšiu štruktúru, lepšiu elasticitu a silné antivibračné účinky.

TIP: Najžiadanejšie typy ELASTONOV sme pre vás porovnali podľa najdôležitejších technických parametrov v článku Ako používajú elaston naši zákazníci.

 

 

 

Vzorkovník mechanicky odolných gúm

Vzorkovník mechanicky odolných gúm

Zahŕňa ukážky gúm z materiálu NR-SBR, NR-SBR s E-P vložkou a NR(para). Tieto mechanicky namáhané gumy sa vzájomne líšia hlavne svojou tvrdosťou, ťažnosťou, pevnosťou v ťahu, odolnosťou voči ozónu a poveternostným vplyvom. Všetky sa vyznačujú dobrou oderuvzdornosťou, niektoré z nich sú antistatické. 

TIP: Podrobné porovnanie týchto oderuvzdorných gúm, ktoré sme vybrali podľa najväčšej obľúbenosti u našich zákazníkov a roztriedili ich podľa základných technických parametrov aj s ohľadom na ich cenovú výhodnosť, nájdete v článku Mechanicky namáhané gumy.

 

 

 

 

Vzorkovník gúm odolných olejomVzorkovník gúm odolných olejom

Prináša vzorky najobľúbenejších gúm z NBR a NBR / SBR u našich zákazníkov. Tieto olejuvzdorné gumy sa vzájomne odlišujú tvrdosťou, ťažnosťou a pevnosťou v ťahu, ale najmä svojou odolnosťou voči odlišným typom priemyselných olejov. Vzorkovník zahŕňa gumy určené na kontakt s olejmi a benzínom, ale aj gumu vhodnú pre plynárenstvo. Nájdete tu i vzorky gúm odolných transformátorovému oleju alebo gumu, ktorá je vhodná pre potravinárstvo a spĺňa požadované normy.

TIP: Detailné porovnanie najdôležitejších parametrov všetkých olejuvzdorných gúm, ktoré sú vo forme vzoriek súčasťou tohto Vzorkovníka, nájdete v článku Materiál na špeciálne použitie - NBR.