Vyžiadajte si náš vzorkovník

Katalóg či už vytlačený, alebo v on-line verzii je určite dobrá pomôcka pre každého, kto chce mať aktuálny prehľad o našom sortimente. Ale možnosť dotknúť sa „živého“ materiálu bez potreby cestovať k nám do skladu alebo do vzorkovne vám chceme sprostredkovať práve pomocou našich špeciálnych vzorníkov. Stačí len, keď vyplníte nižšie uvedený Formulár pre dopyt, a my vám zvolený vzorkovník radi bezplatne zašleme.

Výhody vzorkovníka

Každý vzorkovník predstavuje vždy 9 vzoriek výrezov z plochých materiálov, ktoré sú u našich zákazníkov najobľúbenejšie. Môžete si ich teda sami ohmatať, pretlačiť končeky prstov, otestovať ich pružnosť alebo naopak pevnosť. A tento praktický „ťahák“ vám zostane stále k dispozícii!

Dopytový formulár na vzorkovník

 

Vzorkovník mikroporéznych gúm

Obsahuje vzorky tesniacich mikroporéznych gúm, ktoré najčastejšie používajú naši zákazníci. Tieto mikroporézky z EPDM, NBR, CR a PE dodávame nielen v doskách alebo roliach, ale aj vo forme „sendviča“.  Sú používané najmä ako tesnenie konštrukčných a stavebných častí, dopadový materiál, podložky. Vzájomne sa odlišujú ťažnosťou, hustotou, nasiakavosťou aj vhodnosťou pre extrémne pracovné teploty.

TIP: Aj tieto mikroporézne gumy si okrem vlastnoručného otestovanie na vzorkovníku môžete teoreticky preskúmať v našej detailnej porovnávacej tabuľke, v ktorej ich porovnávame podľa najdôležitejších technických parametrov aj podľa cenovej výhodnosti pre zákazníkov. Všetko potrebné sa dočítate v článku Mikroporézne gumy a ich použitie.

Vzorkovník elastonov

Nájdete v ňom vzorky tlmiacich pružných dosiek z recyklovanej gumy, ktoré sú najobľúbenejšie u našich zákazníkov. Jednotlivé pružné dosky (ELASTONY) majú rôznu hustotu a líšia sa aj prevedením: "GR" označuje ELASTON s hrubšou štruktúrou, ktorá významne odoláva deformácii v tlaku, zatiaľ čo "FS" má v názve ELASTON, ktorý má jemnejšiu štruktúru, lepšiu elasticitu a silné antivibračné účinky.

TIP: Najžiadanejšie typy ELASTONOV sme pre vás porovnali podľa najdôležitejších technických parametrov v článku Ako používajú Elaston naši zákazníci.

 

 

Vzorkovník mechanicky odolných gúm

Zahŕňa ukážky gúm z materiálu NR-SBR, NR-SBR s E-P vložkou a NR(para). Tieto mechanicky namáhané gumy sa vzájomne líšia hlavne svojou tvrdosťou, ťažnosťou, pevnosťou v ťahu, odolnosťou voči ozónu a poveternostným vplyvom. Všetky sa vyznačujú dobrou oderuvzdornosťou, niektoré z nich sú antistatické. 

TIP: Podrobné porovnanie týchto oderuvzdorných gúm, ktoré sme vybrali podľa najväčšej obľúbenosti u našich zákazníkov a roztriedili ich podľa základných technických parametrov aj s ohľadom na ich cenovú výhodnosť, nájdete v článku Mechanicky namáhané gumy.