Vyžiadajte si náš vzorkovník

Katalóg či už vytlačený, alebo v on-line verzii je určite dobrá pomôcka pre každého, kto chce mať aktuálny prehľad o našom sortimente. Ale možnosť dotknúť sa „živého“ materiálu bez potreby cestovať k nám do skladu alebo do vzorkovne vám chceme sprostredkovať práve pomocou našich špeciálnych vzorkovníkov. Stačí len, keď vyplníte nižšie uvedený Formulár pre dopyt, a my vám zvolený vzorkovník radi bezplatne zašleme.

Výhody vzorkovníka

Každý vzorkovník predstavuje vždy 9 vzoriek výrezov z plochých materiálov, ktoré sú u našich zákazníkov najobľúbenejšie. Môžete si ich teda sami ohmatať, pretlačiť končekmi prstov, otestovať ich pružnosť alebo naopak pevnosť. A tento praktický „ťahák“ vám zostane stále k dispozícii!

Mám záujem o vzorkovník

 

Vzorkovník savých materiálov a vodných filtrovVzorník savých materiálů

Obsahuje 3 vzorky mikroporéznej gumy GERANIOCELL. Táto prírodná guma má hubovitý charakter, ktorý jej umožňuje sať kvapaliny. Predstavené gumy sa vzájomne odlišujú pórovitosťou, hustotou a ťažnosťou. Savý materiál GERANIOCELL dodávame v rôznych hrúbkach, vyrežeme vám z neho tvarový výrobok podľa požadovaného rozmeru. Používa sa často do prítlačných valčekov etiketovacích strojov alebo ako hladidlo na omietku v stavebníctve.

Pokiaľ chcete mechanicky filtrovať kvapaliny, je možné použiť filtračné peny, ktoré v 2 vzorkách nájdete taktiež v tomto vzorkovníku. Jedná sa o vodné filtre, ktoré odolávajú rozkladu vody a môžete si ich vybrať podľa rôznej porozity i hrúbky. Filtre z tejto polyesterovej peny sa často používajú v bazénoch, akváriách, v čističkách odpadových vôd a pod. Vyrežeme vám ich presne na mieru.

 

Vzorkovník gúm odolných poveternostným vplyvom (EPDM)Vzorkovník gúm odolných poveternostným vplyvom

Prináša vzorky 9 gúm z EPDM, najžiadanejších u našich zákazníkov. Vzorkovník zahŕňa okrem kompaktných gúm EPDM aj dve mikroporézne vzorky. Sú tu zastúpené varianty gumy, vhodné na výrobu tesnenia, ktoré je určené pre kontakt s horúcou aj studenou pitnou vodou, gumy vhodné na použitie do prostriedkov hromadnej dopravy, gumy so štandardmi pre automobilový priemysel, ale aj gumy, ktorá umožní krátkodobý kontakt s potravinami.

Inšpiroval vás tento vzorkovník? Ak nám odovzdáte vzorku, náčrtok alebo výkres potrebného tesnenia na mieru, poradíme vám radi s výberom najvhodnejšej gumy z EPDM práve na vaše použitie!

TIP: Zoznámte sa s našou novinkou – gumou GREEN EVO STAR

 

Vzorkovník silikónových gúmVzorkovník silikónových gúm

Predstavuje 8 vzoriek kompaktných tesniacich silikónových gúm a 1 vzorku mikroporéznej tesniacej silikónovej gumy, ktoré patria k najobľúbenejším u našich zákazníkov. Tieto silikónové tesniace gumy sa odlišujú nielen farebným prevedením, ale najmä svojou tvrdosťou, ťažnosťou, pevnosťou v ťahu, pracovnou teplotou i použiteľnosťou pre priamy kontakt s potravinami.


TIP: Najžiadanejšie tesniace silikónové gumy v rolkách sme vzájomne porovnali s ohľadom na ich najdôležitejšie technické parametre a špeciálne vlastnosti, ako aj cenovú výhodnosť pre zákazníka. Toto porovnanie nájdete v článku na blogu: Silikónové tesnenia ploché vám zhotovíme na mieru .

 

Predstavuje 8 vzoriek kompaktných tesniacich silikónových gúm a 1 vzorka mikroporéznej tesniacej silikónovej gumy, ktoré patria k najobľúbenejším u našich zákazníkov. Tieto silikónové tesniace gumy sa odlišujú nielen farebným prevedením, ale najmä svojou tvrdosťou, ťažnosťou, pevnosťou v ťahu, pracovnou teplotou aj použiteľnosťou pre priamy kontakt s potravinami.

Vzorkovník mikroporéznych gúm

Vzorkovník mikroporéznych gúm

Obsahuje vzorky tesniacich mikroporéznych gúm, ktoré najčastejšie používajú naši zákazníci. Tieto mikroporézky z EPDM, NBR, CR a PE dodávame nielen v doskách alebo roliach, ale aj vo forme „sendviča“.  Sú používané najmä ako tesnenie konštrukčných a stavebných častí, dopadový materiál, podložky. Vzájomne sa odlišujú ťažnosťou, hustotou, nasiakavosťou aj vhodnosťou pre extrémne pracovné teploty.

TIP: Aj tieto mikroporézne gumy si okrem vlastnoručného otestovania na vzorkovníku môžete teoreticky preskúmať v našej detailnej porovnávacej tabuľke, v ktorej ich porovnávame podľa najdôležitejších technických parametrov aj podľa cenovej výhodnosti pre zákazníkov. Všetko potrebné sa dočítate v článku Mikroporézne gumy a ich použitie.

Vzorkovník elastonov

Vzorkovník elastonovNájdete v ňom vzorky tlmiacich pružných dosiek z recyklovanej gumy, ktoré sú najobľúbenejšie u našich zákazníkov. Jednotlivé pružné dosky (ELASTONY) majú rôznu hustotu a líšia sa aj prevedením: "GR" označuje ELASTON s hrubšou štruktúrou, ktorá významne odoláva deformácii v tlaku, zatiaľ čo "FS" má v názve ELASTON, ktorý má jemnejšiu štruktúru, lepšiu elasticitu a silné antivibračné účinky.

TIP: Najžiadanejšie typy ELASTONOV sme pre vás porovnali podľa najdôležitejších technických parametrov v článku Ako používajú elaston naši zákazníci.

 

 

Vzorkovník mechanicky odolných gúm

Vzorkovník mechanicky odolných gúm

Zahŕňa ukážky gúm z materiálu NR-SBR, NR-SBR s E-P vložkou a NR(para). Tieto mechanicky namáhané gumy sa vzájomne líšia hlavne svojou tvrdosťou, ťažnosťou, pevnosťou v ťahu, odolnosťou voči ozónu a poveternostným vplyvom. Všetky sa vyznačujú dobrou oderuvzdornosťou, niektoré z nich sú antistatické. 

TIP: Podrobné porovnanie týchto oderuvzdorných gúm, ktoré sme vybrali podľa najväčšej obľúbenosti u našich zákazníkov a roztriedili ich podľa základných technických parametrov aj s ohľadom na ich cenovú výhodnosť, nájdete v článku Mechanicky namáhané gumy.

 

 

 

 

Vzorkovník gúm odolných olejomVzorkovník gúm odolných olejom

Prináša vzorky najobľúbenejších gúm z NBR a NBR / SBR u našich zákazníkov. Tieto olejuvzdorné gumy sa vzájomne odlišujú tvrdosťou, ťažnosťou a pevnosťou v ťahu, ale najmä svojou odolnosťou voči odlišným typom priemyselných olejov. Vzorkovník zahŕňa gumy určené na kontakt s olejmi a benzínom, ale aj gumu vhodnú pre plynárenstvo. Nájdete tu i vzorky gúm odolných transformátorovému oleju alebo gumu, ktorá je vhodná pre potravinárstvo a spĺňa požadované normy.

TIP: Detailné porovnanie najdôležitejších parametrov všetkých olejuvzdorných gúm, ktoré sú vo forme vzoriek súčasťou tohto Vzorkovníka, nájdete v článku Materiál na špeciálne použitie - NBR.